Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Yemen’de Suudilerin Burnu Yere Sürtülecek
Yemen’de Suudilerin Burnu Yere Sürtülecek

Yemen’de Suudilerin Burnu Yere Sürtülecek

İmam Seyyid Ali Hamaney, Yemen’de yaşanan gelişmelere değinerek şunları söyledi:

“Suudiler Yemen’e saldırmakla büyük bir hata yaptılar ve bölgede kötü bir bidat başlattılar. Çocukların öldürülmesi, evlerin ve ulusal altyapının tahrip edilmesi büyük bir cinayettir. Suudiler bundan büyük zarar görecek ve asla zafer kazanamayacak.

Bu öngörünün kanıtı son derece açık. Çünkü Siyonistlerin askeri kapasitesi Suudilerinkinin birkaç katıdır ve Gazze de çok daha küçük bir yerdi; ama onlar başaramadı. Halbuki Yemen, coğrafya olarak da nüfus olarak da çok daha büyük bir yerdir.

Suudiler bu maceradan çok büyük bir zarar görecek ve burunları yere sürtülecek.

Bizim Suudilerle birçok siyasi meselede ihtilaflarımız var; ama şimdiye kadar hep onların dış politikasında metanet ve vakar olduğunu söylerdik.

Şu an birkaç tecrübesiz genç bu ülkede iktidar oldu. Şu an vahşet yönünü metanet yönünün önüne geçiriyorlar; ama bu meselede kesinlikle zarar görecekler.

Bölgedeki bu hareket kabul edilemez. Ben uyarıyorum, Yemen’deki bu cinayetten vazgeçmeliler. Bu, her yerde mazlumu savunacağına zalimin yanında yer alan Amerika’nın karakteridir. Onlar da bu meseleden darbe yiyip yenilecekler.

Katil uçakları Yemen semalarında güvenlik bırakmadı. Yemen’e müdahale için Allah, halklar, bölge ve uluslar arası hukuk açılarından kabul edilemez aptalca gerekçeler öne sürüyorlar; ama bunu müdahale olarak görmeyip İran’ı Yemen’e müdahale etmekle suçluyorlar.

Yemen halkı kendine hükümet kurabilecek kapasiteye sahip köklü ve kadim bir halktır. Suudiler bu cinayete derhal son vermelidir.

leader

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz