Pazar , 18 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Yemen’in Güneyinde 68 Suudi Milis Öldürüldü Ve Yaralandı
Yemen’in Güneyinde 68 Suudi Milis Öldürüldü Ve Yaralandı

Yemen’in Güneyinde 68 Suudi Milis Öldürüldü Ve Yaralandı

Yemen kaynakları, Taiz’deki Mekha bölgesinin doğusunda 20 Suudi militanın öldürüldüğünü ve 48 militanın da yaralandığını açıkladı.

Suudi Koalisyonuna bağlı militanlar ve Yemen kuvvetleri arasında bu hafta Çarşamba ve Perşembe günü, Taiz’deki Mekha limanının doğusunda çatışmalar yaşandı.

Yemen Ordusu ve halk güçleri, Arabistan’a bağlı militanların Yemen’in güneyinde Taiz’deki Mekha bölgesinin doğusunda bulunan Nabize dağının kuzeyindeki ilerleyişini durdurmayı başardı.

Haber kaynakları, bu çatışmalarda Suudilere bağlı 20 militanın öldürüldüğünü ve 48 militanın da yaralandığını açıkladı.

Yemen Ordusundan askeri bir kaynak, bu çatışmalarda işgalcilerin bazı komutanlarının da öldürüldüğünü söyledi. Yemen’in güneyinde IŞİD’in komutanlarından biri olan Ebu Faras El-Adna, Abdülkadir El-Sabihi, Yasir El-Katibi El-Redefani, Abdülkerim El-Alkami ve Remzi El-Sabihi bu çatışmalar sırasında öldürülen komutanlardandır.

Öte yandan Yemen Ordusu ve Halk Güçleri de Arabistan’a bağlı militanların Mekha’nın doğusundaki Nabize dağının kuzeyine doğru ilerleyişini durdurmayı başardı ve eylem onlarca işgalci kuvvetin öldürülmesine ve yaralanmasına neden oldu.

Tesnim Haber Ajansı

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz