Pazartesi , 22 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Yemenli Albay: İsrail Üsleri Menzilimizde
Yemenli Albay: İsrail Üsleri Menzilimizde

Yemenli Albay: İsrail Üsleri Menzilimizde

Yemen ordusu adına resmi açıklamalarda bulunan bir albay, Siyonist rejimin bölgedeki bazı askeri üslerinin Yemen milli savunma güçlerinin menzilinde olduğunu ifade etti.

Yemen ordusu adına resmi açıklamalarda bulunan bir albay, Siyonist rejimin bölgedeki bazı askeri üslerinin Yemen milli savunma güçlerinin menzilinde olduğunu bildirdi.

Yemen’de Suud saldırıları ve karşı direniş sürerken Yemen ordu sözcüsü Albay Aziz Raşid de İsrail’i tehdit etti. Raşid, maruz kaldıkları savaşta İsrail’in Suud koalisyonunun bir parçası olduğunu belirtti.

İsrail ile Suudi Arabistan’ın diplomatik ilişkileri olmasa da bölgedeki ortak çıkarları ve düşmanları dikkat çekiyor.

El Mesire kanalına konuşan Raşid sözlerinin devamında sahip oldukları füzelerin menzilinin Afrika’daki İsrail askeri üslerine ulaşabilecek menzile sahip olduğunu açıkladı. Çok yakında İsrail’i vurabilecek füzelere de sahip olacaklarını ifade eden sözcü savaş halinde her türlü ihtimalin değerlendirileceğini ifade etti.

2012 yılında Stratfor istihbarat raporlarında yer alan bilgilere göre İsrail rejiminin Eritre’de donanma üsleri bulunuyor. İsrail rejiminin bu üslerdeki gemi ve denzialtıları ile İran’ın Sudan ve Mısır üzerinden Hamas ve Hizbullah’a silah göndermesini engellemeye çalıştığı da gelen bilgiler arasında.

Kudushaber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz