Salı , 20 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Yeni Akit Gazetesinin Mezhepçi ve Yalan Haberine Tepkiler Yağıyor
Yeni Akit Gazetesinin Mezhepçi ve Yalan Haberine Tepkiler Yağıyor

Yeni Akit Gazetesinin Mezhepçi ve Yalan Haberine Tepkiler Yağıyor

Yeni Akit’in “Ha İsrail Ha İran!” başlığıyla verdiği haber sosyal medyada günün konusu oldu.

İran’ı Şii mezhepçi politika gütmekle suçlayan Yeni Akit, fitne dolu haberler vermeye devam ediyor. Daha önce “İsrail’in Kudüs’e saldırmasından dolayı İran’ın İsraillilere tebrik mesajı yayınladığı” yönünde verdiği yalan ve iftira dolu haberle kafa karışıklığı yaratmaya çalışan söz konusu yayın organı, son haberinde ise İran ile İsrail’i bir tutarak İslam alemi üzerinde Şiicilik-Sünnicilik fitnesini körüklemeye devam ediyor.
Irak, Afganistan ve Yemen’de binlerce Sünni Müslüman’ın katledilmesinde rol oynayan ülkenin de İran olduğunu iddia eden (karanlık güçlerin adamı) Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa’nın açıklamlarına yer vererek, İran’a karşı toplum zihninde önyargı oluşturmaya çalışan Yeni Akit, Amerikan değirmenine su taşır izlenimi çizmekten öteye gidemedi.

İran’ın, Afanistan halkının beş milyonunu otuz yıldır içinde barındırmasını, Yemen’de ABD kölesi Suud’un işgaline direnen Yemen halkına destek olmasını ve Irak’a ABD hegemonyasından çıkması için destek vermesini ‘mezhepçilikle suçlayan söz konusu yayın organının oluşturmaya çalıştığı algının, özellikle bölge bu kadar karışıkken çok tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini dikkatlerden kaçırmamak gerek.

on4haber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz