Cuma , 19 Ocak 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Yeni bir kumpas mı? ”Umut Davası mağdurlarından Hasan Kılıç’ın evine polis baskını”
Yeni bir kumpas mı? ”Umut Davası mağdurlarından Hasan Kılıç’ın evine polis baskını”

Yeni bir kumpas mı? ”Umut Davası mağdurlarından Hasan Kılıç’ın evine polis baskını”

12 Kasım Cumartesi (dün) günü saat 12.00 civarında eski Selam Gazetesi sahibi Umut Davası mağduru Avukat Hasan Kılıç’ın evine sivil polisler tarafından baskın düzenlendi. 

 Baskın sırasında evde tek başına bulunan Hasan Kılıç’ın eşi Bedriye Kılıç’tan alınan bilgiye göre; saat 12.00 civarında site güvenlik görevlisiyle beraber kapıya gelinerek zile basıldı. Güvenlik görevlisine kapıyı açan Bedriye Kılıç, bir anda içeriye sivil birilerinin girmeye çalıştığını görerek korkuyla kapıyı kapatmaya çalıştığını ancak şahısların zorla içeriye girdiğini anlattı. Kılıç, herhangi bir kimlik göstermeden ve polis olduklarını belirtmeden içeriye giren şahısların kendisine ve eşi Hasan Kılıç’a yönelik ağır hakaretlerde bulunduklarını ifade ederek, “Kim olduklarını bilmediğim için aklıma her türlü şey geldi. Korkudan dilim tutuldu, uzun bir süre konuşamadım. Hala olayın şokunu atlatabilmiş değilim.” diye konuştu.
2000 yılındaki operasyonda bile kendilerine böyle davranılmadığını söyleyen Bedriye Kılıç “Eşim suçlu olsa bile böyle bir muamele ve hakareti hiçbir polis yapamaz. Kaldı ki eşimin suçlandığı olayların arkasında kimlerin olduğu, FETÖ’cülerin kumpası ile eşimin suçlu duruma düşürüldüğü kamuoyunca bilinen bir husustur. Bu yapılan gayri hukuki baskın ve hakaretlerin peşini bırakmayacağız. Hukuki zeminde hakkımızı arayacağız. Devleti yöneten idarecilerimizden bu baskını yapan polislerin kim olduğunun araştırılmasını ve gereğinin yapılmasını istiyoruz.’’ dedi.
Umut Davası mağdurlarından Hasan Kılıç’ın evine yapılan baskınla ilgili pek çok sivil toplum kuruluşu tepki göstererek ‘’İslami çevrelere yönelik yeni bir kumpas mı var?’’ sorusunu gündeme getirdi.
İslami Analiz

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz