Çarşamba , 21 Şubat 2018
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Yıldırım: ‘Mısır ve Suriye ile Normalleşme Atağı Başlatıldı’
Yıldırım: ‘Mısır ve Suriye ile Normalleşme Atağı Başlatıldı’

Yıldırım: ‘Mısır ve Suriye ile Normalleşme Atağı Başlatıldı’

Başbakan Binali Yıldırım, ’65. Hükümetin İlk Yüz Günü’ değerlendirme toplantısında ‘Hükümetimiz iç güvenliğin sağlanması konusunda hiçbir taviz vermeyecek. Çözüm mözüm yok kardeşim, o fırsatı kaçırdılar’ dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, hükümetinin 100 gününü bakanlarla birlikte değerlendirdi. Toplantıda bilgi veren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, şu ana kadar 33 bin 838 kişinin tahliye edildiğini söyledi.

Başbakan Yıldırım, tarımda havza bazlı desteklemeye de geçeceklerini ifade etti.

Yıldırım ‘İç güvenliğin sağlanması konusunda taviz verilmeyecek. Çözüm falan  yok kardeşim, çözüm vatandaşta. O fırsatı kaçırdılar. Terör örgütünü vatandaşın başına bela olmaktan kurtaracağız. PKK terör örgütü sorunu var‘ diye konuştu.

Operasyonlar sırasında özellikle Diyarbakır, Siirt, Şırnak’ta yapılan çalışmalarda 40 ton uyuşturucu ele geçirildiğini söyleyen Yıldırım‘Bu bölücü terör örgütü uyuşturucuyu ne yapıyor Bu kadar içecek hali yok, milleti zehirliyorlar, çocukları zehirliyorlar. Hatta Avrupa’ya götürüyorlar, oradakileri de zehirliyor. Avrupalılar ne zaman akıllanacak ben merak ediyorum. Onlar, onlara sergi açtırmaya devam etsin, bir yandan çocuklarını zehirlemeye terör örgütü de devam ediyor. Buradan bu çağrıyı da o dostlarımıza yapıyoruz’ değerlendirmesinde bulundu.

Başbakan Yıldırım’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

77 milyon kök kenevir imha edildi. Bu uyuşturucu işine bulaşan 8 bin 561 kişi gözaltına alındı, bunların bir kısmı tutuklandı. Sadece bu uyuşturucunun parasal değeri 4 milyar lira, 4 katrilyon. Bu, bir ayda yapılan operasyonun sonucu.

Yasadışı göçü engelleme konusunda taviz vermedik. Biz sözümüzün arkasındayız, ABD’den de aynı tavrı bekliyoruz. Darbe gecesi bile sahil güvenlik 2 bin göçmenin hayatını kurtardı.

Mısır ve Suriye ile normalleşme atağı başlatıldı.

ajanslar

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz