Pazartesi , 11 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Haberler » Zalim Al-i Halife Güçleri Bahreyn Halkına Saldırdı
Zalim Al-i Halife Güçleri Bahreyn Halkına Saldırdı

Zalim Al-i Halife Güçleri Bahreyn Halkına Saldırdı

Al-i Halife rejimine bağlı güçlerinin Bahreyn’in Sitre kentinde halka saldırması sonucu  onlarca sivil yaralandı.

El-Lolo haber sitesinde yer alan habere göre; Bahrenliler dün ülkenin çeşitli bölgelerinde Al-i Halife yönetimine karşı protesto gösterileri düzenleyerek, yönetimin insanlık dışı tutumunu kınadılar. Göstericileri sindirmek isteyen rejim güçleri ise halkı dağıtmak için şiddete başvurdu.

Rejim güçlerinin göstericilere karşı geniş ölçüde biber gazı ve plastik mermiler kullandığı ve saldırılarda göstericilerden birçoğunu yaraladıkları bildirilmekte. Son bir hafta içinde ülkenin muhtelif bölgelerinde 37 kişinin rejim güçlerince yaralandığı açıklandı.

Öte yandan Bahreynli bir aktivist, Al-i Halife rejiminin gerçekleştirdiği son idamların Bahreyn halkına karşı savaş açmak olduğunu belirtti.

Al-i Halife Rejimi geçtiğimiz günlerde Bahreynli üç genci, 2014 yılında Manama yakınlarındaki bir köyde gerçekleşen bombalama eylemi ile bağlantıları olduğu yönünde asılsız bir suçlamayla idam etti. Al-i Halife rejiminin bu eylemi halkın itirazlarına ve protestolarına neden oldu.Bahreyn halkı son günlerde El-Kadim, El-Musalla, Setre, El-Diye, El-Meamir, El-Aker, Korozkan, El-Merkh, Ebu Guvveh, Ed-Deraz, Sar, Ceddi Hafas, El-Senabes ve El-Malikiyye olmak üzere ülkenin çeşitli bölgelerinde protesto gösterileri gerçekleştirdi.

rasthaber

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz