Çarşamba , 13 Aralık 2017
Son Eklenenler
Anasayfa » Faydalı Sayfalar » Zillet Dolu Bir Açıklama Daha:”İslam İşbirliği Teşkilat’ından Büyük Şeytan Amerika’ya Destek !
Zillet Dolu Bir Açıklama Daha:”İslam İşbirliği Teşkilat’ından Büyük Şeytan Amerika’ya Destek !

Zillet Dolu Bir Açıklama Daha:”İslam İşbirliği Teşkilat’ından Büyük Şeytan Amerika’ya Destek !

İİT’den yapılan yazılı açıklamada, “ABD’nin  Suriye’deki askeri hedeflere yönelik operasyonları doğal ve bekleniyordu. Operasyon, Suriye rejiminin masum sivillere yönelik kimyasal silahla saldırısına karşı yapıldı.” ifadesi kullanıldı.

Uluslararası toplumun, tüm bölgeye güven ve istikrarın yayılması için  Suriye krizini sınırlandıracak ciddi adımları atmaya davet edildiği açıklamada, “Ülkenin askeri operasyonlara maruz kalmasının sorumlusu, kan dökme ve yıkımda ısrar eden,  Suriye halkının acılarını sonlandıracak bütün girişimleri boşa çıkaran ve kimyasal silahları kullanarak uluslararası topluma meydan okuyan rejimdir.” ifadelerine yer verildi.

KİK’ten yapılan yazılı açıklamada da ABD’nin, Suriye’ye füzelerle vurması memnuniyetle karşılandığı belirtildi.

Genel  Sekreter Abdullatif bin Raşid ez-Zeyyani’nin imzasını taşıyan açıklamada şunlar kaydedildi:

“KİK, bu operasyonun, Suriye halkını öldüren ve göçe zorlayan rejimin barbarca saldırılarına caydırıcı olmasını ümit ediyor. KİK üyesi ülkeler, ABD’nin, Ortadoğu’da akan kanı ve yıkımı bitirmeyi amaçlayan vizyonunu destekliyor. Başkan  Donald Trump’ın yönetimindeki ABD’nin gösterdiği kararlılık, bölgedeki krizlerin çözüme kavuşmasına ve  Suriye rejiminin saldırıları sonucu yerinden olan sığınmacıların acılarını hafifletmeye yardımcı olacaktır.”

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz