Dünya Emperyalizmi ile mücadele günü nedeniyle düzenlenen görüşmede açıklamada bulunan İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei; Amerika ve İran arasında 40 yıllık bir gerginlik vardır ve bu 40 yılda düşmanımız; askeri, iktisadi ve medya savaşlarında bize karşı ellerinden gelen her türlü eylemde bulunmuştur. Amerika’nın tüm bu saldırılarında sadece bir amaçları vardı o da şah döneminde İran üzerinde olan tahakkümlerini yeniden elde etmekti.

Ayetullah Hamanei; bu 40 senelik mücadelenin apaçık bir sonuç vardır ki o da; ABD’nin bu mücadelede mağlup olduğudur. Onlar saldırıya geçmişler ve bu saldırıda olan amaçlarını elde edememişlerdir. Bundan dolayı onlar bu savaşın mağlup tarafıdırlar.

İslam İnkılabı Reheberi; genel olarak baktığımızda ABD’nin gücü her geçen gün daha da azalmaktadır. Bu günün ABD’si 40 sene bundan önceki Amerika’dan daha zayıftır. Amerika’nın yumuşak gücü dünyada her gün azalmakta ve şimdi sadece halklar değil hatta devletler de Amerika’ya karşı çıkıyorlar.

Ayetullah Hamanei; ABD’nin yeni başkanı, Amerikan liberal demokrasisini daha da rezil etmiştir.

Amerika, ekonomik ve askeri alanda da güçsüz durumdadır. Amerika ordusu şaşkın bir durumdadır ve bu şaşkınlıktan kurtulmak için BlackWater gibi güçleri kullanıyor. İktisadi alanda ise 15 trilyon dolar borcu ve 800 milyar dolar bütçe açığı var.

0
Would love your thoughts, please comment.x