İran karşıtlarının yazdığı mektubun ardından, bu defa da onlarca Amerika askeri ve hükümet eski yetkilisi Donald Trump’a mektup yazarak, ondan İran’a karşı Halkın Mücahitleri(Münafıkları) terör örgütü ile iş birliği yapmasını istediler.

Fox News’in yayınladığı mektuba göre, Amerika’nın 23 hükümet ve askeri eski yetkilisi Donald Trump’tan Paris’te yaşayan İran karşıtları ile meşverette bulunmasını istedi.

Fox News konuyla ilgili olarak şunları yazdı: ”İran bu grubu terörist olarak adlandırıyor ve bu kişiler İran-Irak savaşında Amerika’ya yardım eden ve İran’ın Nükleer Programını ifşa eden kişilerdir.”

Amerikalı eski yetkililer tarafından yazılan mektupta şu ifadeler yer almaktadır: ‘İran İslam Cumhuriyeti Amerika’nın stratejik menfaatlerini hedef almaktadır. Bizim ve müttefiklerimizin bölgedeki politikalarına ve ilkelerine meydan okumaktadır. Amerika’nın dünyadaki nüfuzunun ve itibarının yeniden canlanması için, Washington’un politikalarını değiştirmesi gerekmektedir.’

Bu mektup New York kenti eski Belediye Başkanı Rudy Giuliani, eski senatör Joe Lieberman, Clinton döneminde ABD Genel Kurmay Başkanı olan General Hugh Shelton ve diğer birkaç kişi tarafından imzalandı.

Amerika’nın Birleşmiş Milletlerdeki eski temsilcisi John Bolton da bu mektubu destekleyerek, ‘orada İran’daki mevcut hükümet için bir alternatif bulunmaktadır’ dedi.

Tesnim Haber

0
Would love your thoughts, please comment.x