Al-Mayadeen’in iyi haber alan kaynakları, Irak’ın Kuzeyindeki Erbil şehrinde dün Devrim Muhafızları tarafından hedef alınan MOSSAD istihbarat karargâhının, ikincil değil büyük bir operasyon merkezi olduğunu ve aynı karargâhın geçtiğimiz günlerde İran’a yapılan bir saldırının da sorumluluğunu üstlendiğini belirtiyor.

Kaynaklar saldırı hakkında “Bir kadın subay da dâhil olmak üzere 4 İsrailli subay öldürüldü, ayrıca 4’ü kritik durumda olan 7 kişi yaralandı” bilgisini verdiler.

Aynı kaynaklar, “Bu karargâh geçtiğimiz günlerde İran’a yönelik düzenlenen bir istihbarat ve saldırı operasyonun sorumlusuydu” diye açıklamada bulundular.

Bu kaynaklar, “14 Şubat’ta 6 İsrail insansız hava aracının Irak’ın kuzeyinin kalbinden havalanarak ve İran Kirmanşah’taki bir kampı hedef aldığını” da söylediler.

Kaynaklar ayrıca, “İran’ın istihbarat ve izleme birimleri, Selahaddin dinlenme tesisi yakınındaki karargâhın karar verici ve uygulayıcı konumda olduğuna emin olduktan sonra harekete geçti” dediler.

Öte yandan İslam Devrimi Muhafızları Ordusu bugün yaptığı resmi açıklamada “Irak’ta Siyonistlere ait stratejik bir komplo merkezini güçlü ve isabetli füzelerle vurduğunu” itiraf ederek operasyonu üstlendi.

Medya Şafak