İslam İnkılabı Lideri İmam Hamanei, Tebriz halkının 18 Şubat 1978 günü Pehlevi rejimine yönelik ayaklanması münasebetiyle Doğu Azerbaycan’dan gelen vatandaşlarla görüştü.

21 Şubat 2020’de yapılacak 11. Dönem İran Meclisi Milletvekilliği ve Uzmanlar Meclisi ara dönem seçimlerine değinen İslam İnkılabı Lideri, “Şunu ifade etmek isterim ki, seçimler genel seferberliktir. Ülkeyi güçlendiren seçimler İslami düzenin onur kaynağıdır” dedi.

İmam Hamanei, Amerika’nın propagandayla İslami düzen ve vatandaşları birbirinden uzaklaştırmak istediğini anlatarak, “Onlar sürekli çalışıyorlar, kendilerince düşünce odaları kuruyorlar. Amaçları İranlı gençleri İslami düzenden koparmak, ancak amaçlarına ulaşmayacak” ifadesini kullandı.

İslam İnkılabı Lideri, seçimlerin ABD’li yetkililerle Siyonistlerin kötü niyetli planlarını etkisiz hale getireceğini belirterek, şöyle devam etti:

“Dostların ve düşmanların gözü burada (İran’da). Düşmanlar, propagandaların, ekonomik sorunların, Batılılar ve Avrupalıların (nükleer anlaşma) ihlallerinin ve Amerikan baskısının sonucunu bilmek istiyor. Dünyanın dört bir yanındaki dostlarımız da neler olacağını merak ediyor”

İran’ın güçlenmesi gerektiğinin altını çizen İmam Hamanei, “İran güçlerinse düşmanlar hayal kırıklığına uğrar ve komploları en başında çökerek sonuçsuz kalır. Güçlenmenin örneklerinden biri de güçlü bir parlamentoya sahip olmaktır” değerlendirmesinde bulundu.

0
Would love your thoughts, please comment.x