İsrail rejimi İstihbarat Bakanı Eli Cohen, Birleşik Arap Emirlikleri’nin ardından iki Körfez ülkesinin daha bu yıl sonuna kadar İsrail ile ilişkileri normalleştirme anlaşmasına varacağını söyledi.

 İşgalci İsrail rejimi İstihbarat Bakanı Eli Cohen, İsrail’in Kamu Yayın Kuruluşu KAN’a yaptığı açıklamada, “BAE’nın ardından iki Körfez ülkesinin daha yıl sonunda İsrail ile ilişkileri normalleştirme anlaşmasına varacağını düşünüyorum.” ifadesini kullandı.

Söz konusu Körfez ülkelerinin hangileri olduğu hakkında bilgi vermeyen Cohen, “İran’a karşı güvenlik cephesi oluşturmak İsrail ile Afrika’daki Müslüman ülkeler ve Körfez ülkelerinin ortak çıkarı.” değerlendirmesinde bulundu.

İşgalci siyonist İsrail rejimi basınında sık sık Bahreyn ve Umman’ın da BAE gibi İsrail rejimi ile ilişkileri normalleştirme anlaşmasına varacağı yönünde haberler yer alıyor.

ABD Başkanı Donald Trump, 13 Ağustos’ta işgalci siyonist İsrail rejimi ile BAE’nin “ilişkilerini tamamen normalleştirmek” için anlaşmaya vardıklarını duyurmuştu.

BAE, 1979’da Mısır’ın, 1994’te de Ürdün’ün ardından işgalci siyonist İsrail rejimi ile normalleşme anlaşmasını varan üçüncü Arap ülkesi oldu.

Welayet News