31 Mart yerel seçimleri sırasında meydanlarda en çok dillendirilen konu beka meselesiydi. Cumhur İttifakı mensupları meydanlarda vatandaşın gerçek sorunlarını dillendirmemek için beka meselesini ortaya atmıştı. Ancak seçimlerin ardından birçok belediyeyi kaybeden iktidar, seçimlerin üzerinden 15 gün geçmesine rağmen beka ile ilgili hiçbir söz etmiyor.

HİÇ DİLLENDİRMİYORLAR

Özellikle bazı bakanlar beka sorunu üzerinden muhalefet adaylarına yüklenerek asılsız ithamlarda bulundu. Yerel seçimleri adeta savaşa gidermiş gibi dillendiren iktidar mensuplarının, seçim sürecindeki bazı sözleri de akıllardan çıkmıyor.

BAKANLARIN DA GÜNDEMİYDİ

Bazı bakanlar, muhalefet adayları yerel yönetimleri kazandığı takdirde beka sorunu oluşacağını iddia ederek seçim stratejisini yürütmüştü. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, her meydanda beka sorunu üzerinden muhalefeti hedef aldı. Seçim sonuçlarının ardından ise Erdoğan’ın beka meselesini hiç dillendirmemesi gözlerden kaçmıyor.

Türkiye, 31 Mart seçimlerinin ardından 15 gün geçmesine rağmen hâlâ İstanbul’da oy sayma işlemi ile uğraşıyor. Seçim sürecinde Cumhur İttifakı mensuplarının meydanlarda en fazla dillendirdiği konu şüphesiz beka meselesiydi. Cumhur İttifakı yöneticileri vatandaşın gerçek sorunlarının konuşulmasını perdelemek için suni gündemler oluşturarak muhalefeti topa tuttu. İktidar mensupları, yerel yönetimleri kendilerinin kaybedeceği takdirde beka sorunu oluşacağını iddia etti. Bunun üzerinden muhalefete yüklenerek kutuplaştırıcı bir dil izledi. Seçimlerin ardından 15 gün geçmesine rağmen beka konusu ile ilgili hiçbir iktidar mensubu bekayı ağzına almıyor.

HİÇ DİLLENDİRMİYORLAR

Özellikle bazı bakanlar beka sorunu üzerinden muhalefet adaylarına yüklenerek asılsız ithamlarda bulunmuştu. Yerel seçimleri adeta savaşa gidermiş gibi dillendiren iktidar mensuplarının, seçim sürecindeki bazı sözleri de akıllardan çıkmıyor. Bazı bakanlar, muhalefet adayları yerel yönetimleri kazandığı takdirde beka sorunu oluşacağını iddia ederek seçim stratejisi yürütmüştü. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifak’ı ortağı MHP’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli, her meydanda beka sorunu üzerinden muhalefeti hedef almıştı. Seçim sonuçlarının ardından ise Erdoğan ve bakanların beka meselesini hiç dillendirmemesi gözlerden kaçmıyor.

İktidar mensupları, yerel yönetimleri kendilerinin kaybedeceği takdirde beka sorunu oluşacağını iddia etti. Bunun üzerinden muhalefete yüklenerek kutuplaştırıcı bir dil izledi. Seçimlerin ÜZERİNDEN 15 gün geçmesine rağmen beka konusu ile ilgili hiçbir iktidar mensubu bekayı ağzına almıyor.

milligazete

0
Would love your thoughts, please comment.x