Irak El-Nuceba İslami Direnişi Sözcüsü, Amerika’yı Musul’a hâkim olmaya çalışması hakkında uyararak; “Bütün İslami Direniş Hareketleri Musul’u kurtarma operasyonlarına katılacaktır” dedi.

Tesnim Haber Ajansı – El-Nuceba İslami Direnişi Resmi Sözcüsü bir bildiri yayınlayarak; bütün İslami Direniş gruplarının Musul’u kurtarma operasyonlarına katılacağını belirtti.

Seyyid Haşim El-Musevi Musul’u kurtarma operasyonlarının güney bölgesinin ana eksen olduğunu açıklayarak, bu ekseni IŞİD teröristlerinin saflarına nüfuz etme konusunda en önemli ve en zor eksen olarak nitelendirdi.

El-Nuceba İslami Direnişi Resmi Sözcüsü Seyyid Haşim El- Musevi bildirinin devamında şu ifadelerde bulundu: “Bu eksene hâkim olmak, Irak ve Suriye’de konuşlanan teröristlerin ilişkisini ve yardım kanallarını kesecektir.

Terörist grupların ve Türkiye’nin tehdidi bizi hedefimize ulaşmaktan alıkoyamayacaktır.

Amerika’nın komplolarının bir sonu yoktur. Biz onları, sözde yanlışlıkla olduğunu ifade ettikleri bombardıman konusunda uyarıyoruz ve Musul’un IŞİD tekfirci teröristleri için korunmuş bir bölge haline gelmesine izin vermeyeceğiz.

Musul, Irak’ın bir şehridir. Batılıların ve düşmanların terörle mücadele bahanesiyle bölgeye nüfuz etmesine ve bölgeyi kendi kontrolleri altına almasına müsaade etmeyeceğiz.”

El-Nuceba İslami Direnişi Resmi Sözcüsü bildirinin başak bir bölümünde, operasyonlarda Haşd El-Şabi kuvvetleri adı altında etnik ayrımda bulunarak intikam sloganları atan kişileri reddetti ve bildirinin sonunda, “Bizim operasyonlarımız topraklarımız için başladı ve ‘bu vatan hepimizin’ ifadesi operasyonlardaki sloganımızdı” ifadesinde bulundu.

0
Would love your thoughts, please comment.x