Büyük Şeytan ABD Başkanı Joe Biden, Gazze Şeridi’ndeki El-Ehli Hastanesi’nin vurulmasından bir gün sonra terörist İsrail’i ziyaret ederek Başbakan Binyamin Netanyahu’yla görüştü. Biden, hastanenin İsrail tarafından vurulmadığını söyledi.

Saldırı sonrası Arap liderlerle görüşmesi iptal olan Biden, bugün sabah saatlerinde İsrail’in sözde başkenti Tel Aviv’e gitti. Biden uçağından inince Netanyahu tarafından karşılandı. Birbirine sarılan ikilinin samimi tavırları dikkat çekti.

Daha sonra Netanyahu’yla basının karşısına çıkan Biden, “Görünen kadarıyla hastaneye yapılan saldırıyı diğer taraf düzenledi siz değil. Ancak birçok insan emin değil” dedi.

Biden, “ABD’nin İsrail’in yanında yer aldığını tüm dünyanın bilmesini istiyorum. Hamas’ın saldırılarında binlerce insan katledildi, birçok insan rehin alındı. Öyle korkunç şeylere sebep oldular ki bunlar akıl dışı. Amerikalılar da sizinle aynı fikirde, endişeli. İsrail kendini savunmak için ne gerekiyorsa yapabilir, bunun olmasını da temin edeceğiz. Hamas bütün Filistin halkını temsil etmiyor, onlara acıdan başka bir şey getirmedi. Masum Filistinlilerin hayatını koruma ve kurtarma konusunda dikkatli olmalıyız, çünkü biz Amerikalılar böyle insanlarız. İsrail halkının cesareti, kararlılığı kahramanlığı gerçekten çarpıcı.” dedi.

Terörist İsrail’in Başbakanı Netanyahu, ABD’nin verdiği koşulsuz destek için teşekkür etti. Netanyahu, Hamas’ın DAEŞ’ten daha tehlikeli bir örgüt olduğunu öne sürdü. Netanyahu, ayrıca Hamas’ın saldırısında ölenlerin sayısını güncelledi. İsrail Başbakanı, “7 Ekim’de Hamas, bin 400 İsrailliyi, belki de daha fazlasını öldürdü. İsrail’in arkasında durmaları için diğer ülkelere çağrıda bulunuyorum.” dedi.

Biden’ın dönüş yolunda yüz yüz görüşemediği Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’yle telefon görüşmesi yapmayı planladığı belirtiliyor.

İ.A.

0
Would love your thoughts, please comment.x