Siyonist haber sitesi DEBKA, Hizbullah’ın İran’ın isteği üzerine HAMAS için Filistinli gençlerden oluşan 3 bin kişilik yeni bir birlik kurmaya başladığını öne sürdü.

Qodsna’nın haberine göre, Mossad’a yakınlığıyla bilinen Debka haber sitesi, Devrim Muhafızları Kudüs Ordusu Komutanı General Kasım Süleymani’nin Hizbullah’tan Güney Lübnan ve Beyrut’ta bulunan kamplarında HAMAS için 3 bin kişilik bir askeri birliği eğitmesini istediğini iddia etti.

Debka, General Süleymani’nin planına göre Hizbullah komutanları tarafından 3 bin HAMAS üyesi gence üç ay boyunca eğitim verileceğini ve ardından bu güçlerin çatışma bölgelerine gönderileceğini yazdı.

Siyonist Debka haber sitesi; HAMAS, Hizbullah ve İran arasında Beyrut’ta yapılan istişareler neticesinde İsrail’e karşı yeni bir cephenin açılması konusunda fikir birliğine varıldığını, bu sayede Hamas’ın Lübnan’da bulunan Filistinlilere ait mülteci kamplarında hakimiyet kuracağını ve Fetih Hareketi’ni zayıflatacağını bildirdi.

Söz konusu siteye göre, bu yeni askeri birliğin bazı komutanları diğer cephelerle koordinasyon sağlamak üzere Gazze’ye gitti. Bu komutanlar gerekli koordinasyonun sağlanmasının ardından da Kassam Tugaylarına katılacak.

Debka, şu ana kadar 2500 Filistinli gencin eğitim almak üzere Hizbullah’ın güneydeki kamplarına gittiğini de duyurdu.

kudusgunu.com

0
Would love your thoughts, please comment.x