Milli Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, TV5’te Bilali Yıldırım’ın ‘Buyurun Başlıyoruz’ programında 28 Şubat postmodern darbesinin yıl dönümünde önemli değerlendirmelerde bulundu.

Kurdaş, 28 Şubat postmodern darbesi üzerinden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında yaptığı açıklamalarla darbe sürecine dair konuşulmayanlar açısından ezber bozdu.

28 Şubat postmodern darbesinin devam ettiğini ifade eden Kurdaş, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Cumhur İttifakı üzerinden devlet üzerindeki etkiliğine vurgu yaptı.

Bahçeli’nin üçlü koalisyon döneminde başörtüsünü çağ dışı olarak görüdüğünü ifade eden Kurdaş, MHP lideri Bahçeli’nin ve MHP kanadının 28 Şubat ile ilgili açıklama yapmamasını da dikkat çekici olarak değerlendirdi.

“BAHÇELİ 28 ŞUBAT SÜRECİNİN AKTÖRÜDÜR”

28 Şubat postmodern darbe sürecinin yıl dönümünde Bahçeli’den darbeye dair açıklama gelmemesine tepki göstererek 28 Şubat darbe sürecinin devam ettiğini kaydeden Kurdaş, şu şekilde konuştu:

“Devlet Bahçeli çok kritk zamanlarda çok kritik ve ilginç işler yapıyor. Devlet Bahçeli’nin Cumhur İttifakı içinde bulunarak devlet içinde etkin rolde olması dahi 28 Şubat sürecinin devam ettiğini gösterir. 28 Şubat süreci bitmemiştir çünkü 28 Şubat sürecinin aktörlerinden biri de Devlet Bahçeli’dir. Nitekim Devlet Bahçeli’nin çok kritik açıklamaları olmuştur. Başörtüsü ile ilgili sonraki süreçle ilgili çok ilginç açıklamaları olmuştur. Milli Gazete’nin 2000 yılında Haziran ayındaki nüshasında görüyorsunuz ‘Bahçeli Şaşırtmadı’ denmiş. Başbakan yardımcısı olarak çağdaş olmayan kıyafete izin yok diyor. Yani başörütüsünü çağ dışı bir kıyafet olarak tanımlıyor. Kim tanımlıyor bugünkü Cumhur İttifakı’nın önemli bir gücü olarak gösterilen Devlet Bahçeli tanımlıyor.”

milligazete