Anadolu Gençlik Derneği Adana Şube Başkanı Abdulaziz Kıranşal, Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün İran ve Hizbullah’la ilgili açıklamalarından ötürü “Bu camiadan beriyim” diyen Ebubekir Sifil’e ve “Müslüman gençliğin yaz kamplarına sahabeye söven Humeyni’nin posterini asanlar katiline hayran bir nesil yetiştirmek için çırpınıyor” diyen İhsan Şenocak’a cevap verdi.

Abdulaziz Kıranşal’ın facebook hesabı üzerinden yayımlanan cevap mesajları şu şekilde:

KIYMETLİ EBUBEKİR SİFİL HOCA’YA…

Bahsi geçen sözlerin sarf edildiği iddia edilen toplantıya katılan bir şahit olarak soruyorum:

“Asiltürk bunları gerçekten ve inanarak söylediyse, Milli Görüş camiası da bunları onaylıyorsa ben tümünden beriyim.” diyorsunuz.

1- Kıymetli hocam gerçekliği tespit edilmemiş bir haber üzerinden açıklama yapmak, siz ve sizin gibi birçok ilim adamının bulundukları noktaya gelmesine, ufuk kazanmasına vesile olmuş bir camiadan beriyim demek, Ehl-i Sünnete ne kadar uygundur?

2-Üzerinden camiamızı eleştirdiğiniz İran’ı bile kolundan tutup D-8’e imza attırarak Ehl-i Sünnete en büyük hizmeti yapmış bir camiaya, sizden beriyim demek, Ehl-i Sünnet anlayışına ne kadar uygundur?

3-Farz edelim ki bu söz söylendi, bir sözle camiadan beri olunuyorsa, “Faiz dünya gerçeğidir” denildiğinde Ehl-i Sünnet adına neden bir açıklama yapmadınız?

4-Faize, “Allah bereket versin” denildiğinde Ehl-i Sünnet adına neden bir açıklama yapmadınız?

5-Din merkezli birlikteliklere yani İslam Birliğine karşıyım denildiğinde Ehl-i Sünnet adına neden bir açıklama yapmadınız?

6-İncirlik ABD uçaklarına açıldığında, Ehl-i Sünnet adına neden bir açıklama yapmadınız?

7-Milletvekilleri, Tiran’daki Eşcinsellerin toplantısına katıldığında Ehl-i Sünnet adına neden bir açıklama yapmadınız?

8-İspanyayla medeniyetler ittifakı yapanlardan da beri misiniz?

9-ABD ile stratejik ortaklık yapanlardan da beri misiniz?

10-Eğer bu memlekette şer’i düzene teşebbüsten dolayı 4 kez kapatılmış bir camiadan beriyseniz hangi camiaya aitsiniz?

11-Eğer bu memlekette ömrünü İslam davasına Adamış ve mücadele hayatının 25 yılı yasaklı geçmiş bir liderin camiasından beriyseniz hangi camiaya mensupsunuz?

12-Eğer bu memlekette 40 yıldan beri ne hadis inkârcılığına, ne diyalogculuğa ne de başka bir itikadi sapkınlığa düşmeyen bir camiadan beriyseniz hangi camiaya mensupsunuz?

13-Eğer bu memlekette başörtüsünden tutun da İmam hatiplere kadar hangi hayırlı gelişme varsa hepsinin altında alın teri olan bir camiadan beriyseniz hangi camiaya mensupsunuz?

14-Eğer bu memlekette İslam adına gayret gösteren yazarların, bürokratların, siz de dâhil ilim adamlarının, yardım kuruluşlarının, sendikaların, İslami gazete, dergi ve televizyonların tamamına yakının üzerinde emeği olan bir camiadan beriyseniz hangi camiaya mensupsunuz?

15-Defalarca kapatılmış, yasaklanmış mallarına el konulmuş, defalarca türlü ayak oyunlarıyla bölünmüş bir camiaya en zor zamanlarında destek olmak yerine sizden beriyim demek Ehl-i sünnetin vefa anlayışına uygun mudur?

KIYMETLİ İHSAN ŞENOCAK HOCA’YA

“Müslüman gençliğin yaz kamplarına sahabeye söven Humeyni’nin posterini asanlar katiline hayran bir nesil yetiştirmek için çırpınıyor” diyorsunuz.

1-Kıymetli İhsan hoca, yaz kamplarımızdaki mücahid gençlerimizin sahabeye sövenlere hayran olduğu gibi büyük bir iftirada bulunuyorsunuz; acaba bu İftirayı atma cesaretini ehli sünnetin hangi kaidesinden alıyorsunuz?

2-Kıymetli İhsan hoca, bu samimi ve ihlaslı gençlerimize yönelttiğiniz bu iftiradaki cesareti, Abdulaziz Bayındır’ın papazlara ‘ekselans’ demesi karşısında gösterdiğiniz cesareti Papa’ya ‘KUTSİYETPENAHLARI’ diyenlere karşı gösterememeniz ehli sünnetin hangi prensibinden kaynaklanıyor?

3-Kıymetli ihsan hoca yaz kamplarımızdaki mücahid gençlerimize karşı gösterdiğiniz bu cüretkâr tavır her daim gücün yanında yer almayı başarıyla becerebilmenizden mi kaynaklanıyor?

4-Kıymetli ihsan hoca, televizyonlarda ilmi alandaki tarihselcilere gösterdiğiniz tepkiyi, zinayı suç olmaktan çıkaran, ABD ile stratejik ittifak kuran, İslam birliği, İslam devleti, faizsiz ekonomik sistem gibi İslam’ın hedef ve ideallerini tarihe gömmeye çalışan siyasi tarihselcilere de gösterecek cesaretiniz var mı acaba?

5-Kıymetli ihsan hoca, karşınızda somut bir güç olarak durmayan Şia ve tarihselcilere yaptığınız eleştirileri İslam’ın içini boşaltan, cihad ve mücadele ruhunu bitiren muhafazakâr demokratlara karşıda yapacak cesaretiniz var mı acaba?

6-Kıymetli ihsan hoca, gazetesinde yazdığınız, televizyonunda konuştuğunuz omuzlarında yükseldiğiniz bir camianın gençlerine bu iftirayı atarken hiç mi utanmadınız, hiç mi sıkılmadınız, hiç mi Allah’tan korkmadınız? Yoksa bir facebook beğenisi daha kazanma hırsı gözünüzü mü bürüdü?

7-Kıymetli ihsan hoca maalesef biz size hakkımız helal etmiyoruz.

0
Would love your thoughts, please comment.x