Ehl-i Sünnet medreselerinden Mezher el-Tevhit Müdürü: “İmam Hüseyin (a.s) tarihin yaşayan bir gerçeğidir.” dedi.

Tesnim Haber Ajansı – Ehl-i Sünnet Alimi Abdülbari Salihi Tesnim Haberle yaptığı röportajda şunları söyledi: “İstisnasız bütün Ehl-i Sünnet, Peygamber (s.a.v)’in Ehl-i Beyt’ine saygı göstermekte, onlara sevgi beslemekte, Aşura hadisesini çok acı ve hoş olmayan bir olay olarak bilmekte ve bu hadiseden dolayı derin üzüntü duymaktadır. Aynı zamanda bu olaya sebep olan kişileri de kınamaktadır.

Ehl-i Sünnet günlük namazlarda Peygamber’e (s.a.v) ve Ehl-i Beyt’ine (a.s) selam göndermektedir ve bu konuda bir istisna yoktur. Aşura günü Peygamber ailesine yapılan zulüm, çok acımasızca gerçekleşmiştir ve Allah-u Teâla’dan bu hadiseye sebep olan ve bu hadisede parmağı olan herkesi dünyada zelil ettiği gibi ahirette de zelil bırakmasını diliyorum.

Ehl-i Beyt’in (a.s) yaşam ve metodolojisine riayet etmeli onları yaşamımızda uygulamalıyız. Ehl-i Sünnet, Peygamber (s.a.v) ve Ehl-i Beyt’ine (a.s) olan sevgisi nedeniyle çocuklarına Hasan, Hüseyin ve Fatıma ismini koymaktadır ve bu bizim iftiharlarımızdandır.
İmam Hüseyin’in (as) cesareti ve kahramanlığı Resulullah (s.a.v) tarafından ona hediye edilmiştir.

Biz Ehl-i Sünnet’in görüşüne göre; İmam Hüseyin (a.s) tarihin yaşayan bir gerçeğidir. Çünkü Peygamber’in (s.a.v) Ehl-i Beytinden (a.s) ve büyük sahabelerinden sayılmaktadır. İmam Hüseyin (a.s) Peygamber’in (s.a.v) hayatı boyunca hep onunla birlikteydi ve Peygamber (s.a.v) O’nun arkadaşıydı. İmam Hüseyin’in (a.s) yaşı küçük olmasına rağmen, Peygamber (s.a.v) O’ndan razıydı.”

0
Would love your thoughts, please comment.x