Filistin El’an’ın haberine göre Filistinli direniş grupları bugün bir basın açıklaması yaparak ırkçı İsrail rejiminin saldırılarına karşı direnişin devam edeceğini vurguladı.

Hamas, İslami Cihat, Filistin’in Kurtuluşu için Halk Cephesi ve Filistin Halk Kurtuluş Cephesi gibi direniş grupları, Kudüs, Batı Şeria ve 1948 topraklarında genel seferberlik çağrısı yaptı.

Direniş grupları tarafından yapılan açıklamada, Kudüs halkına hitaben “Ey Kudüs halkı, sizler yalnız değilsiniz, biz sizinleyiz ve gelişmelerinizi yakından takip ediyoruz” denildi.

Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah mahallesinin savunulması mücadelesinde Kudüs halkının yanında oldukları mesajını veren Hamas’ın Kudüs’teki sözcüsü Muhammed Hammade, siyonist rejimin Mezcid-i Aksa’ya saldırısından dolayı ağır bedel ödeyeceğini söyledi.

Lübnan’da yayımlanan el-Ahbar gazetesi, ırkçı İsrail rejimi güçlerinin Kudüs’ün işgalinin yıldönümünü kutlayan yerleşimcilerin geçişini güvence altına almak için işgal altındaki Kudüs’ün eski şehir diye tabir edilen bölgesini kuşattığını ve mahallelerinde kontrol noktaları oluşturduğunu bildirdi.

Filistin Kızılayı bugün 5’inin durumu ağır, toplamda 278 yaralının olduğunu açıklarken, Filistin direniş gruplarının intifadaya destek ve seferberlik çağrısının ardından halkın kitleler halinde Kudüs’e doğru harekete geçtiği bildirildi.

YDH