Irak Bedir Hareketi Genel Sekreteri, “bizim görevimiz ülkemizi kurtarmaktır” diyerek, “gerekli olduğu takdirde IŞİD teröristlerini takip etmek için Suriye de gideriz” ifadesinde bulundu.

Tesnim Haber Ajansı – Irak Bedir Hareketi Genel Sekreteri ve Gönüllü Halk Güçleri Komutanlarından Hadi El-Amiri şunları söyledi: “Gönüllü Halk Güçleri Kuvvetlerinin Musul’un batı eksenine ulaşması IŞİD’in kuşatmasını daha da sıkıştırmak için gerçekleşti.

Irak Başbakanı Haydar El-İbadi ile Musul şehrine girmeyeceğimiz konusunda anlaştık ve buna karşılık olarak Peşmerge kuvvetleri de Musul’a girmeyecektir.

Bizim Musul’a girmemiz meydana gelecek bazı değişikliklere ve Silahlı Kuvvetlerin emrine bağlıdır.

Musul’un batısına gelişimizin iki hedefi vardır; birincisi IŞİD’in Musul’daki kuşatmasını daraltmak ve mecbur olduğumuz takdirde yolu kesmektir. İkinci hedef ise şudur, biz IŞİD’in Suriye’de ortadan kaldırılmaması halinde Irak’ı gerçek bir tehlikenin tehdit ettiğine inanıyoruz.

Irak Ulusal Güvenlik Danışmanı ve Haşd El-Şabi Başkanı Falih El-Feyyazi 29 Ekim’de yaptığı bir konuşmada ülkesinin kuvvetlerinin gerekli olduğu takdirde IŞİD teröristlerini takip etmek için Suriye topraklarına girebileceğini söyledi.

0
Would love your thoughts, please comment.x