Halkın Mücahitleri terör örgütü liderlerinden Meryem Recavi’nin İsrailli bir heyet ile Paris’teki Suudi Arabistan Büyükelçiliğinde görüşme gerçekleştirdiği bildirildi.

Tesnim Haber Ajansı – Avrupalı bir diplomata dayandırılan haberde Fransız ve Suudi istihbarat yetkililerinin İranlı muhalifler olarak adlandırılan bir grup ile Siyonist İsrail rejimi arasında görüşme ayarlamaya çalıştıkları belirtildi.

Konuya ilişkin açıklamasında Avrupalı diplomat Meryem Recavi’nin iki yılı aşkın Suud rejiminden mali destek aldığına işaret ederek “ Bölgede Siyonist İsrail rejimi ile birlikte İran ve direniş cephesine karşı ılımlı İslam yorumuyla güç elde etmeye çalışmaktalar” ifadelerini kullandı.

Siyonist İsrail ve Meryem Recavi arasındaki görüşmelere aracılık yapan Suud rejiminin İsrail’e hizmet ettiğini belirten Avrupalı diplomat “Meryem Recavi’nin ileride İsrail’e ziyaret gerçekleştirmesi için hazırlık yapmaktalar” açıklamasını yaptı.

Aynı zamanda geçtiğimiz günlerde Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas Paris’te Meryem Recavi ile bir araya gelmiş ve ikilinin bu görüşmesi büyük tepkilere yol açmıştı.

0
Would love your thoughts, please comment.x