Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) yayımladığı bildiride; Filistin topraklarının kurtuluşu bedel ödemeye bağlıdır, Hamas ve Filistin halkını koruyan tüm gruplar tüm imkanlarını kullanarak Filistin toprakları ve Kudüs kurtuluncaya, Filistinli esirler serbest kalıncaya ve Kudüs merkezli bağımsız bir Filistin devleti kuruluncaya kadar mücadeleye ve direnişe devam etme gücüne sahiptir. Geri dönüş ve Gazze Şeridi’ndeki kuşatmanın kaldırılması gösterilerine katılanlar Filistin halkının girişimlerinden biri sayılmaktadır, Filistin halkı hiçbir zaman bu gösterilere kayıtsız kalmayacaktır, biz Hamas’ta Filistinli tüm gruplar ve aşiretlerle birlikte gösteriler amacına ulaşıncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz. Filistin topraklarının kurtulması ve komplolara karşı en başta da yüzyıl anlaşması ile mücadele edilebilmesi için milli beraberlik şarttır ve ulusal barışa ulaşmada en kısa yol 2011 yılı anlaşmasına uyulması ve Gazze Şeridi’nde yaşayan halka yönelik uygulamaların son bulmasıdır, ifadelerini kullandı.

Hamas ayrıca, Siyonist Rejimle mücadele için ayaklanan tüm Filistinlileri özellikle de Kudüs ve Ham Ahmer halkını selamladı ve geri dönüş gösterilerinde şehit olanlardan ve yaralananlardan övgüyle bahsetti.

Öte yandan Siyonist askerlerin işgal altındaki Kudüs ve Batı Şeria’daki çeşitli bölgelere yaptığı saldırılarda 11 Filistinli tutuklandı.

tasnimnews

0
Would love your thoughts, please comment.x