FETÖ’nün darbe girişiminin ardından ABD Başkan adayı Clinton’la bağlantısı olduğu ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ’nün yurt dışındaki bağlantıları yeniden gündeme gelmeye devam ediyor. Teröristbaşı Fetullah Gülen’in ABD’nin başkan adayı Hillary Clinton ile bağlantısı ortaya çıktı.

Yenişafak’ın ABD basınından alıntıladığı haberde, Türkiye’deki askeri darbe girişiminin lideri olarak bilinen Fethullah Gülen’in Demokrat Parti başkan adayı Hillary Clinton’a yaptığı bağışlar yeniden gündeme geldiği ifade edildi.

FETÖ örgütünün uzun süre Hillary Clinton’ın destekçilerinden lobi şirketi olan Podesta Grubu’yla iş yaptığı iddiaları yer aldı. Belgeler desteklenen haberde, FETÖ ile Clinton’ın kampanyalarıyla bağlantısının bulunduğu yinelendi. 2009 yılında gönderilen maillerden birinde FETÖ üyelerinden birinin, Hilary Clinton’ın yardımcısı Huma Abedin’nden Türkiye’deki bir toplantı için Obama’yla iletişime geçmesine yardımcı olmasını istediğini öne sürüyor.

Fethullah Gülen örgütünün Amerika'daki üst düzey isimlerinden biri olarak görülen Emre Çelik, Hillary Clinton'ın Dışişleri Bakanı olduğu 2010 yılındı Dışişleri Bakanlığı'na iftara davet edilmiş ve Clinton'la bu pozu vermişti.
Fethullah Gülen örgütünün Amerika’daki üst düzey isimlerinden biri olarak görülen Emre Çelik, Hillary Clinton’ın Dışişleri Bakanı olduğu 2010 yılındı Dışişleri Bakanlığı’na iftara davet edilmiş ve Clinton’la bu pozu vermişti.

Clinton’la iftar pozu
15 Temmuz darbe girişiminden sadece 1 hafta sonra teröristbaşı Gülen’e bağlı ‘Rumi Forum’ ve ‘Turkic American Alliance’ adlı kurumların yöneticilerini ağırladı. Beyaz Saray’da poz veren Emre Çelik ve Faruk Taban’ın yıllar önce Clinton’la çekildikleri fotoğraf ABD’de gündem olmuştu.

National İnterest’te yer alan habere göre, Gülen’e bağlı kuruluşların Clinton’a bağışı ‘skandal’ bir gelişme olarak duyuruldu. Peter Navarro tarafından kaleme alınan yazıda, “Clinton ve karanlık din adamı 15 Temmuz’daki askeri darbe girişiminde başarısız oldular” ifadelerine yer verildi.
USA Today gazetesi tarafından yapılan bir araştırmada da, FETÖ’ye mensup kişilerin kongreye yurtdışından yasadışı finansman sağladıkları ve başkan adaylarına milyon dolarlarca para döktüklerinin altı çizilerek, bunun sonuçlarının ağır olabileceği vurgulandı
Eski ‘First Lady’, New York Senatörü ve ABD Dışişleri Bakanı olan Hillary Clinton böylelikle ABD’nin ilk kadın başkan adayı olarak tarihe geçti.

on4haber

Not:Alttaki videoda Fethullah Gülen’in Bill Clinton ve Hillary Clinton ile dostane ilişkilerini gözlemleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=7adrYVJbDQo

islamivahdet.com

 

 

 

 

0
Would love your thoughts, please comment.x