Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Naim Kasım, Nebatiye şehrinde yaptığı bir konuşmada, İsrail ve ABD’nin çıkarları çerçevesinde Bazı Arap Körfez ülkelerinin insiyatifi ile Suriye’ye karşı yapılan bu komplo, kendilerine sağlanan tüm olanaklara rağmen, ağır bir şekilde yenilgiye uğratıldığını belirtti.

Naim Kasım: “Tekfiri terörizm, Siyonistlerin ve Amerikan’ın İslam’dan uzaklaştırmak, dinin çarpıtılması ve bölgeyi yok etmek için bir araç olan şeytani ve baskıcı yaklaşımının olduğunu” söyledi.

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreter Yardımcısı, Ahvaz şehrindeki son terör saldırısında kötü hedeflerine ulaşmak isteyen tekfiri teröristlerin yenildiğini söyledi. Direniş ekseninin devam etmesi, tek bir cephede ayakta kalması ve ABD, İsrail ve Basra Körfezi’ndeki bazı bölgesel örgütlerin liderliğindeki tekfiri terörizminin sona ermesi için dayanışma sağladığını vurguladı.

Kasım, Suudi Arabistan’ın Yemen’e karşı saldırılarını kınadı ve bunu Yemen’de insani bir felakete yol açan “yüzyılın planlı cinayeti” olarak nitelendirdi.

Hizbullah yetkilisi, Lübnan Ulusal Direnişinin, ülkeyi korumaya ve İsrail düşmanına ve ülkeye yönelik saldırılara karşı, ordu, halk ve direniş üçlüsüne dayanarak özgürlük, bağımsızlık ve savunma ilkelerine uygun olarak hazır olduklarını yineledi. Müstekbir teröristlere ve onlara bağlı kuruluşların komplo ve planlarına karşı her türlü yabancı güçlerden istifade etmeye muhalefet etti.

Naim Kasım sonda şunları vurguladı: “Direniş ve Hizbullah, Lübnan’da siyasi istikrarı desteklemek, Lübnanlıların çıkarlarını gerçekleştirmek ve oluşumunu hızlandırmak için tesisler sağlamak için entegre ve ulusal bir hükümet çağrısında bulunuyor” dedi.

tasnimnews

0
Would love your thoughts, please comment.x