İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei, 4 mart günü öğleden önce “Ağaç Dikme Günü” dolayısıyla her sene olduğu gibi iki fidan dikti.

Ayetullah Hamanei, ağaç dikmeyi bereketli ve hayırlı bir hareket niteleyerek, İran’daki koronavirüs salgını hakkında açıklamalarda bulundu.

Ağaç dikme töreninin ardından Devrim Lideri, koronavirüs salgınına dair açıklamada bulunarak, ülke genelinde salgınla mücadele eden sağlık ekiplerine teşekkür etti.

Ayetullah Hamanei, koronavirüs salgını ile mücadelede tüm kurumların Sağlık Bakanlığı ile işbirliği yapmasını tavsiye ederek, salgının önlenmesi konusunda yetkililerin önerileri ile talimatlarının uygulanması gerektiğini vurguladı.

Hastaların iyileşmesi için dua ederek bu hastalıktan hayatını kaybedenler için Allah’tan rahmet ve yakınları için sabır dileğinde bulunan İslam İnkılabı Rehberi, yüce Allah’ın insanları birbiri ve başkalarına karşı sorumlu kıldığı için yetkililerin bu hastalıkla mücadele için tavsiye ve talimatlarına kulak verilmesi gerektiğinin altını çizdi.

İslam İnkılabı Rehberi, başka bir tavsiyede de bulunarak herkesi Allah’a tevessül ve teveccühe davet ederek, Yüce Allah dergahına tevessül edip, Yüce İslam Peygamberi -saa- ve imamlarından -as- şefaat dilemeyle birçok sorunun ortadan kalkabileceğini belirtti.

Dünyada birçok ülkenin bu hastalıkla uğraştığına dikkat çeken Ayetullah Hamanei, İran yetkililerinin koronavirüs salgını konusunda samimiyet ve şeffaflıkla hareket edip, gerçek haberleri halkla paylaşırken bazı ülkelerin bu hastalık konusunda gizlilik yaptığını, bununla birlikte o hastalar için de iyileşmesi için Allah’tan niyazda bulunduklarını kaydetti.

abna

0
Would love your thoughts, please comment.x