Irak 16.Türkmen Tugayı Haşdi Şaabi güçleri liderlerinden Ebu Mustafa İmami’nin  açıklamalarını siz değerli takipçilerimizle paylaşıyoruz:

”Türkiye Hükümeti’ne seslenmek istiyorum: Türk milleti; şerefli bir millettir,güzel bir millettir.Biz de Türk milletinin bir parçasıyız ve bununla iftihar ediyoruz.Ama Türkiye Hükümeti ile sorunlarımız var. IŞİD, Irak’a girdiğinde Erdoğan neredeydi? Bu hükümet(yani Türkiye hükümeti) değil miydi ki; IŞİD 500.000 nüfuslu Telafer’e(Türkmen şehri) girdiğinde, nice Türkmen köylerini ele geçirdiklerinde, bu hükümet tek bir kınama dahi yayınlamamıştı.O zaman neredeydiler? Niçin bu kadar beklediler? Telafer’de katledilenler, Türkmen değil miydi? Şimdi, biz Kerkük Türkmenleri olarak bir birlik (Türkmen Haşdi Şabi güçleri) kurmuşuz,gelip buna yardım etmeleri mi gerekir,yoksa karşısında olup Musul’u mu bahane etmeleri gerekir? Artık Türkmen’in gücü var, tüm ülkeyi savunacağız.Bu, bizim en doğal hakkımızdır.Biz, o dönem bütün komşularımızdan yardım istedik.Tüm dünyaya yardım feryatları gönderdik.O gün ateşi söndürmeyenler; bugün o ateşi Iraklıların söndürmeye başladığını görünce, Türkiye şimdi mi sahip çıkacak bize? Onlar, gerçekten Türkmenleri mi savunacak? Bu, kardeşi savunmak değildir.

Biz; askeri birliğin adını Türkmen gücü koymuşsak, önce Türkiye’nin bize yardım etmesi gerekirdi.Çünkü, Türkmenlerin hiç gücü yoktu.Türkmenler, hiç böylesine imkana kavuşmamıştı.Son iki yıl içinde; Türkmenler,hatırı sayılır bir güce kavuştular.Sadece Türkmenleri değil,diğer ulusları,Irak’ın tamamını savunacak hale geldiler.Bu süreçte, Türkiye’nin bize hiçbir desteği olmadı.Aksine, karşı grupları desteklediler.

Telaferlilerden oluşan kuvvetlerimiz de mevcut. Telafer, 500.000 nüfusluk bir Türkmen şehri üstelik Türkiye’ye de çok yakın.Türkiye, oraya rahatlıkla yardım edebilirdi, bunu yapmadı. IŞİD; oraya girdiğinde, Türkmen’in namusunu kirlettiğinde, çocuklarını ve gelinlerini esir götürdüğünde Türkiye neredeydi? IŞİD, Türkmen ellerini (şehirlerini) viran edip harabeye çevirdi.Türkiye, o toprakları (Telafer’i) Türkmen olarak görmüyor mu? Aynı şekilde; biz, Kerkük’te bunca teşkilat kurduk.Türkiye; bizi görmezden geldi, biz onlardan bir şey istemiyorduk,en azından tebrik etmeleri yeterdi.

Biz; çok kısıtlı imkanlarla IŞİD’e karşı direnebildik, bugün artık düne benzemez.Bugün, birçok noktada savaşabilecek güçteyiz. Kerbelaların tekrarlanmasına izin vermeyeceğiz!”

https://www.youtube.com/watch?v=CokgAVGrlQw

”Sizden isteğimiz; büyük şeytan Amerika’nın yerli uşakları tarafından ortaya atılan mezhepçilik iftiraları(!) ve IŞİD ile mücadele ediyoruz(!) yalanlarının oluşturduğu fitne ortamında doğru bilgilerin yayılmasını sağlamak için bu video ve haberi daha çok kişiye ulaştırmanızdır. Allah’a emanet olun.”

islamivahdet.com

0
Would love your thoughts, please comment.x