BiSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Bizim uğrumuzda çaba gösterenleri,  elbette  yollarımıza  iletiriz.  Gerçekten Allah, iyilerle beraberdir.” (Ankebut Suresi,69.ayet)

”…Galip olacaklar muhakkak ki, Hizbullah olanlardır.” (Maide Suresi,56.ayet)

islamivahdet.com” takipçilerinin dikkatine:

Daha önce yeni yayın dönemi ile ilgili yazımızda belirttiğimiz gibi (https://islamivahdet.com/islami-vahdet-sitesi-takipcilerine-onemli-duyuruamerikanci-islam-ve-ingiliz-siiligi-ile-mucadelede-yeni-bir-donem/) İmam Humeyni(r.a.) tarafından gündeme getirilen ”Amerikancı İslam”  kavramına aşina olmamıza rağmen, İmam Hamaney tarafından son yıllarda gündeme getirilen ”İngiliz Şiiliği” kavramının yeterince anlaşılmadığını düşünüyoruz.Bundan dolayı Türkiye’de ”İngiliz Şiiliği” ile ilgili birçok tartışma yaşandı ama doğru sonuçlar elde edilemedi.

Yeni yayın dönemimizde bu konuyu geniş bir şekilde ele alacağımızı söylemiştik.Bundan dolayı bazı çalışmalar başlattık. Türkiye’de şu ana kadar ”İngiliz Şiiliği” ile ilgili yayınlanmış tüm analiz ve haberleri taramaya çalıştık ve sizin için bir derleme yaptık.Bu çalışmayı yaparken dikkat ettiğimiz hususlardan biri de analiz ve haberlerin ilk kaynağını bulmak oldu.Çünkü, kimsenin emeğinin zayi olmasını istemedik ve ”İngiliz Şiiliği” ile mücadelede hangi sitelerin payının olduğunu göstermeye çalıştık.

Bu araştırmamızın sonucunda ”İngiliz Şiiliği” ile mücadelede adını şimdi ismini zikredeceğimiz sitelerin payının olduğunu gördük:

—intizar.web.tr

—islamidavet.com

—medyasafak.net

—islamivahdet.com

—abna24.com

tesnim haber ajansı

tr.shafaqna.com

Ehlibeyt Mektebi’nin alimlerinden oluşan ”Ehlader” ve ”Cabir” gibi kurumların bu konuda sadece başka sitelerden iktibas yaptığını, kendilerinin (kurum olarak) tercüme de olsa herhangi bir makalelerine denk gelememiz bizi çok üzdü ve derin düşünmeye sevk etti.Çünkü, bu kurumların İslam’a yaptıkları önemli hizmetlerden de haberdarız.

Seyyid Haşim el-Haydarî’nin 3 Ekim 2014/9 Muharrem 1439’da ”Irak’ta Kerbelâ Şâhit” başlıklı konuşmasında yer alan şu cümleler konuyu biraz daha iyi anlamamızı sağlayacaktır:

”…Ümmet; Allah’a ibadet etmekte, muhlis olmakta, ihtiyat ile amel edip dikkatli olmakta, şiarlar edinmekte, duygulanmakta ancak Hüseyin(as)’a yardım hususunda başarısızlığa uğramaktadır.”

Herkesin bu konuda dikkatli olması gerekir.Birçok hizmetimize,iyi niyetimize,fedakarlığımıza rağmen zamanında basiretli davranmazsak İslam’ın bizden istediği konuma ulaşamayız.İşte bu gaflet anında düşman kendisi için bir “nüfuz” alanı oluşturur.İslam tarihi, bunun örnekleriyle doludur.Önemli olan ‘‘Zamanın Hüseyni’ne yardım” hususunda gevşek davranmamaktır.

İngiliz Şiiliği’nin konusunun daha iyi anlaşılması için ”İngiliz Şiiliği ile ilgili yaptığımız derleme” den her gün bir yazı yayınlamaya çalışacağız.Bu sayede; hem konu daha iyi anlaşılacak, hem de gündemden düşmemiş olacak. Yeni haberlerimiz ve videolarımızla bu konuda bilgilendirme sürekli devam edecektir.Bazı kişilerin ve olayların iç yüzünün daha iyi anlaşılabilmesi için zamana ve muhafazakarlıktan sıyrılabilmiş inkılapçı bir İslami bilince ihtiyacımız var.

Bu derleme bittikten sonra İngiliz Şiiliği” nedir, kimlerden oluşur, görevleri nedir, Türkiye’de faaliyetleri ne durumdadır, Türkiye’de faaliyetlerine başlarken hangi nüfuz yollarını kullandılar ve kullanmaya devam ediyorlar,dünyanın çeşitli ülkelerinde hangi taktiklerle toplumlara nüfuz etmeye  ve fitne-fesadı yaymaya başladılar, bunların yaydığı yaydığı fitneyi önlemede üzerimize düşen sorumluluklar vb. sorulara kendi analizlerimizle katkıda bulunmaya çalışacağız.

Sözü daha fazla uzatmak istemiyoruz. Allah-u Teala; bizleri, basiretle amel edenlerden eylesin. Sizden sitemizi sabırla takip etmenizi istiyoruz. Allah’a emanet olun.

islamivahdet.com

0
Would love your thoughts, please comment.x