Berkan Operasyonu’nu gerçekleştiren Filistinli mücahit Nealive’nin iki aydır yakalanamamış olması Siyonistleri korkutuyor.

Qodsna’nın Arap 48 haber ajansından naklettiği haberine göre, Siyonist işgal rejiminin, iki ay önce gerçekleşen ve iki İsraillinin ölümüyle sonuçlanan Berkan operasyonu sorumlusu Nealive’yi bulmaya gücü yetmiyor.

Siyonist Rejim bu doğrultuda Nealive’ye yardım ettikleri gerekçesiyle geniş çaplı gözaltılar ve geceli gündüzlü istihbarat ve askeri operasyonlar düzenledi. Bunlara ek olarak özel operasyon polis birimleri teyakkuzdalar ve Nealive’nin en küçük bir hatasını bekliyorlar. Bu birimler 24 saat takipteler ancak Nealive’nin izine ulaşamadılar.

Yediot Ahronot gazetesi web sitesi bu konu hakkında şu haberi yaptı: İlk rapor ve değerlendirmeler, Nealive’nin operasyondan bir iki gün sonra tutuklanmak üzere olduğunu gösteriyordu ancak iki ay geçti ve İsrail güçleri onu hala arıyor.

İsraillilerin ilk raporlarına göre, benzer operasyonlar göz önünde bulundurularak Nealive’nin bir an önce tutuklanması için çalışmalar yürütülüyor. Siyonist Rejim, Nealive’nin elinde özellikle de Berkan operasyonunda kullandığı silah varken yeni bir operasyon düzenleme ihtimalinden korkuyor.

Haberde şunlara da yer verildi: Siyonist Rejim güvenlik güçleri takibe aynı şekilde devam edecek. Güvenlik güçleri, ilk iki hafta araştırmalarını bölgedeki alan, binalar, mağaralar ve gizli sığınaklar üzerinde yoğunlaştırmış bir sonuç alamayınca çabalarını casusluk seviyesinde araştırmalara yönlendirdi.

Bu doğrultuda birkaç Filistinli Nealive’ye gıda ve gizli barınak tedarik ederek yardım ettikleri gerekçesiyle tutuklandı. Aynı şekilde Siyonist işgal rejimi on noktaya baskın düzenledi ve Nealive’nin yakınlarını da sorguladı.

Bu habere göre Siyonist işgal rejimi güçleri Nealive’yi yakalayabilmek için en ufak hatasını bekliyorlar.

Siyonist gazete bu konudaki araştırma sürecinden haberdar bir kaynaktan şu haberi nakletti: Nealive muhtemelen Batı Şeria veya Ağvar Bölgesinde saklanmıştır ve araştırma çalışmaları hiç kimsenin aklına dahi gelemeyecek mekanlarda hâlâ devam ediyor.

Haberde, arama sürecinde iyi bir ilerleme kaydedildiği ancak Nealive’nin silahlı ve tehlikeli olması da göz önünde bulundurularak başka bir operasyon düzenlemeden yakalanması gerektiği kaydedildi.

kudusgunu.com

0
Would love your thoughts, please comment.x