Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıldönümü dolayısıyla paylaşımda bulundu.

Karamollaoğlu mesajında “15 Temmuz, bütün ihanet şebekelerine rağmen, bu milletin sahip olduğu iman ateşinin hiçbir zaman söndürülemeyeceğini göstermiştir” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 15 Temmuz  hain darbe girişiminin ikinci yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında millet vurgusu yaparak, “15 Temmuz gecesi milletimiz sadece bir darbe girişimini önlememiş, bağımsızlığına ve iradesine konulmak istenen prangaları parçalayıp tarihin çöplüğüne atmıştır” ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu, mesajında “15 Temmuz gecesi milletimiz sadece bir darbe girişimini önlememiş, bağımsızlığına ve iradesine konulmak istenen prangaları parçalayıp tarihin çöplüğüne atmıştır. 15 Temmuz, bütün ihanet şebekelerine rağmen, bu milletin sahip olduğu iman ateşinin hiçbir zaman söndürülemeyeceğini göstermiştir” dedi.

“15 TEMMUZ’DAN DERS ÇIKARILMALI”

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, yayımladığı mesajının devamında ise “Ancak 15 Temmuz’u gerçek manada anlamak sloganlarla, gösterişli kutlamalarla değil, 15 Temmuz’dan ders çıkarmakla mümkün olacaktır. Bunun en önemli şartı da eğitimi milli, ekonomisi güçlü, yargısı bağımsız kardeşlik yurdu bir Türkiye’yi kurmaktır” dedi.

Köklü hukuki, siyasi ve demokratik dönüşümlerin gerçekleştirilmesi gerektiğine dikkat çeken Karamollaoğlu, “Hiç kimsenin darbeyi aklından bile geçiremeyeceği köklü hukuki, siyasi ve demokratik dönüşümleri gerçekleştirmektir. Bu duygu ve temenniler ile bir kez daha 15 Temmuz bayramını kutluyor şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Allah (cc) milletimize zeval vermesin” ifadelerini kullandı.

milli gazete

0
Would love your thoughts, please comment.x