Hindistan’ın uluslararası yasaları ve kuralları yok sayarak işgal ettiği Keşmir’de zulüm artıyor. Halkının yüzde 95’inin Müslüman olduğu  “Cammu” Keşmir’de, işgal askerleri Müslümanların bayram namazına gitmesine izin vermedi. hastaneleri bile kapatan Hintli askerler, yeni doğan çocukların ve doğumu gelen kadınların muayenesine dahi izin vermiyor.

Keşmir’de zulüm her geçen gün artıyor. İşgalci Hindistan yönetimi, aldığı skandal kararla “Cammu” Keşmir eyaletinin özerklik statüsünü kaldırarak, kendisine bağlamasının ardından bölgede tansiyon üst seviyelere çıktı. Nüfusun yüzde 95’i Müslüman olan Keşmir’de, Kurban Bayramı’nda milyonlarca Müslüman Hintli askerlerin baskıları yüzünden bayram namazına bile gidemedi. Dünyanın sessiz kaldığı Keşmir’le ilgili gazetemizin yerel kaynaklardan ulaştığı bilgiler de, Hint zulmünün her geçen gün daha da arttığını gösteriyor.

2 BİN KİŞİ TUTUKLANDI GIDA İHTİYAÇLARI KARŞILANMIYOR!

Hindu ırkçısı Narendra Modi’nin, Keşmir eyaletiyle ilgili aldığı skandal kararın ardından bölgeye binlerce Hindu askeri sevk edilmişti. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı Keşmir’de, tüm devlet kurumları başta olmak üzere dükkânlar ve fırınların kapatıldığı belirtildi. Gazetemizin bölgede bulunan yerel kaynaklardan edindiği bilgilere göre, Cammu Keşmir’de vatandaşların gıda ihtiyaçlarını karşılamakta büyük zorluk çektiği, sokağa çıkma yasağı nedeniyle dışarı çıkamayan vatandaşların gıda ihtiyaçlarını alamadığı belirtildi. 2 bine yakın Keşmirli siyasetçi ve vatandaşın tutuklandığı öğrenilirken, tutuklanan kişilerin nereye götürüldüğüne ilişkin hiçbir bilginin olmadığı belirtiliyor.

GECELERİ EVLERE BASKIN YAPIYORLAR

İşgalci Hindu askerlerin uluslararası yasalara ve kurallara uymadığını dile getiren yerel kaynaklar, bölgede hastanelerin bile kapatıldığını ifade ettiler. Hint askerlerin çocuklara yönelik uyguladığı zulmü de anlatan yerel kaynaklar, Hintli askerlerin yeni doğan çocukların süt ve diğer ihtiyaçlarının karşılanmasına izin vermediğini ve hatta doğum dönemi gelen kadınların hastaneye gitmesini bile engellediğini ifade etti. Hintli askerlerin keyfi uygulamalara başvurarak geceleri Müslüman ailelerin evlerine baskınlar düzenlediği belirtiliyor.

 

milligazete

0
Would love your thoughts, please comment.x