Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, FETÖ’nün düzenlediği 10. Türkçe Olimpiyatları ödül törenine ilişkin haberi, belediyenin resmi internet sitesinden kaldırdı.

AK Partili Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne yapılan operasyonun ardından 2012’den 27 Mayıs 2017’ye kadar belediyenin sitesinde yer alan ve FETÖ reklamlarının yapıldığı 10. Türkçe Olimpiyatları ödül törenine dair haber ve paylaşımları sildirdi.
Sözcü gazetesinden Deniz Ayhan’ın haberine göre “Belediyemizde tek bir FETÖ’cü kalmayıncaya kadar mücadelemiz kararlılıkla sürecektir” diye tweet atan Gökçek, Türkçe Olimpiyatları’na verdiği destekten dolayı, 11 Haziran 2012’de ödül almıştı. Belediyenin sitesinde yer alan habere göre Gökçek’in ödül aldığı töreni, Fetullah Gülen’in tutuklu olan yeğeni ve avukatı olan Kemal Gülen sunmuştu. Gökçek’e ödülünü AKP’li eski Maraş Milletvekili ve Meclis Başkanvekili, Türkçe Olimpiyatları Tertip Komitesi Heyeti Başkanı Prof. Dr. Mehmet Sağlam vermişti.
ORADA KİMLER VARDI?
Ödül törenine 2012’de görevde olan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, AKP’li vekil Ekrem Erdem, Numan Kurtulmuş, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ve çok sayıda bürokrat katılmıştı.
Milli Gazete
0
Would love your thoughts, please comment.x