İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri, Mina faciasının Al-i Suud rejimi için hiçbir zaman silinmeyecek bir kara leke olduğunu belirtti.

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Sekreteri Ali Şemhani dün Tahran’da düzenlenen bir merasimde yaptığı açıklamada, Mina faciası ve onlarca hacının Allah’ın güvenli topraklarında hac organizasyonu sırasında şehit edilmesinin asla unutulmayacağını belirtti.

Şemhani, Suudi yönetimin tavrı ve bu faciada kurban olanların ailelerinden özür dilememesinin Suudi Arabistan’ın yönetiminden bazı unsurların bu olaya karışma ihtimalini arttırdığını kaydetti.

İslam İnkılabı Rehberi’nin Ulusal Güvenlik Konseyi’ndeki Temsilcisi ayrıca Al-i Suud’a Batı’nın her türlü desteği ve insani facialara karşı çifte standartlı tavrının Suudilerin cinayetlerini arttırmış olduğunu, bunun farklı alanlarda görülmekte olduğunu ifade etti.

Şemhani, Suudi Arabistan’ın Yemen, suriye ve Irak’ta Müslümanlar’ı katlettiğini ve bölgede İsrail rejimi ve Batı’nın stratejik ortağı olduğunu hatırlatarak, bunun da ABD’nin insan haklarıyla ilgili sloganlarının yalandan ibaret olduğunu gösterdiğini kaydetti.

islamidavet

0
Would love your thoughts, please comment.x