Dedesi 20.yüzyılın en etkili Afro-Amerikalısı Malcolm X olan açık sözlü aktivist Malcolm Shabazz ile hiç karşılaşmadım. Ve şimdi onunla asla karşılaşamayacağım. Haberlere göre, Malcolm Shabazz yakınlarda (2013 yılında) Meksika’da öldürüldü.

Malcolm Shabazz ile geçen Şubat’ta Tahran’da yapılan Hollywoodizm Konferansı’nda tanışmayı ummuştum ama ABD Ulusal Güvenlik Dairesinin başkaca fikirleri vardı. Tahran uçağına yetişmeye çalışırken Malcolm FBI tarafından tutuklandı. Tutuklama için asla bir gerekçe gösterilmedi.

ABD yetkilileri Malcolm’u İran’a seyahat etmekten niçin alıkoydular?

Tutuklama neredeyse tamamen politik amaçlıydı. Malcolm Shabazz’ın Hollywoodizm Konferansı’ndaki varlığı bu olaya paha biçilmez bir reklam sağlayacaktı –özellikle siyahi toplum ve Müslümanlar, anti Siyonistler ve anti emperyalist çevrelerde. Ve bu reklâm Malcolm’un yükselen meşhur muhalif statüsünü ateşleyecekti.

Hata yapmayın: Malcolm Shabazz, tıpkı dedesi gibi, baştakiler için uzun vadeli ciddi bir potansiyel tehdit oldu.

Malcolm; *Şii İslam’a dönmüş ve “direniş ekseni” için bir sözcü olmuştu, sadece Orta Doğu’daki anti-Siyonist kuvvetler için değil bilakis tüm dünyadaki anti-emperyalist güçler için de. Tıpkı dedesi gibi o da gençken kanunla biraz dirsek temasında bulunmuştu ve dedesi gibi o da geçmişini arkada bırakıp dünyanın mahrumları için karizmatik bir sözcü olma yolundaydı.

John Perkins’e göre Malcolm Shabazz’ı öldüren CIA. Dünya Bankası ve ilişkili kuruluşların lehine imparatorluğun düşmanlarına suikast düzenleyen bu “asteroidler”in olağan şüpheli olup olmayacağını bilmiyorum. Ama %100 eminim ki, bunu düşünüyorlardı.

Nasıl böylesine emin olabilirim?

Bu suikastlar üzerine uzun yıllar çalıştım. Buradan çıkardığım sonuç; imparatorluğun suikastçıları  potansiyel düşmanların profilini ortaya koyar  ve içlerinden hangisinin    “halen potansiyel bir tehdit” olarak  mevcut olacağına karar verir.

Medyaya ulaşmalarıyla karizmatik liderler en dikkate alınması gereken tehditler arasındadırlar. Başkan John F. Kennedy çok karizmatik ve medyayı iyi kavramış olduğundan öldürüldü ki, o, imparatorluğun muhafızlarının kabul edilemez telakki ettiği politikaları zorlama yeteneğine sahipti: Nükleer silahsızlanma, Küba ile barışma, Rusya ile yumuşama, Vietnam’dan çekilme, Üçüncü Dünya ile yeni bir ilişki biçimi. Bu hikâye Amerika’nın öncü barış aktivistlerinden James Douglass tarafından “JFK ve Söylenemez Şeyler” isimli kitabında çok güzel bir şekilde anlatıldı.

JFK’nın kardeşi Robert Kennedy de kodamanlara yönelik “potansiyel bir tehdit” olarak sunuldu.  RFK CIA suikastçıları tarafından vurulmasaydı 1968 seçimlerinde başkan seçilecekti. Robert başkan olmak istedi, böylelikle kardeşinin katillerini kovuşturabilir ve kardeşinin politikalarını devam ettirebilirdi. Ama “astroidler” ve onların banka hortumcusu ustalarının başka fikirleri vardı.

Martin Luther King de “potansiyel bir tehdit” idi. FBI onu delirtmeyi ve intihar ettirmeyi denerken bile,  MLK Vietnam savaşına ve bütün askeri endüstri kompleksine karşı çıktı. İntihardan uzak bir halde MLK yarım milyon insanla Washington DC’yi işgale öncülük etmeyi ve savaş ve yoksulluk sona erene kadar orada kalmayı planlıyordu.  Bu durumda, 1999’da kurulan yasal bir jüri hükmü olarak, ABD Ordusu, FBI ve CIA Dr. King cinayetinde birlikte çalıştılar. Hikâyenin tümü William Pepper’in “Act of State” (Devlet İşi) kitabındadır.

Yakın tarihteki “potansiyel tehditler”e babasının ve amcasının katillerini takip eden, 1999’da öldürülen JFK Jr de dahildir. Senatör Paul Wellstone 11 Eylül’ü soruşturmayı ve ABD’nin Irak’ı işgalini engellemeyi planladığı için öldürüldü. Ve Venezüella Cumhurbaşkanı Hugo Chavez Latin Amerika’yı ABD imparatorluğu kontrolünden çıkarmak için neredeyse tek başına yeterli karizmaya sahip olma suçundan bir kanser silahıyla öldürüldü.

CIA 1965’de onun suikastını yönettiğinde, Malcolm Shabazz’ın dedesi Malcolm X de “potansiyel tehdit” idi. Malcolm X, fakir ve orta sınıf Amerikalı beyaz ve siyahlarla birlikte emperyalizmin Batılı olmayan diğer kurbanlarını ve Müslümanları içeren antiemperyalist bir ittifakı şekillendiriyordu… Üç yıl sonra öldürüldüğünde Dr. King de aynı ittifakı bir araya getiriyordu.

Ve şimdi, aynı antiemperyalist ittifakın güncellenmiş bir versiyonunu biçimlendiren Malcolm Shabazz Meksika’da öldürüldü. Tesadüf mü? Belki.

Ama buna onun muhtemel katillerinin bakış açısından bakalım. Onların perspektifinden Malcolm Shabazz dedesinin adımlarını izler gibi göründü. Şayet onu öldürmek için daha uzun süre bekleselerdi ve onun saygın bir aktivist olarak büyüyen şöhretine izin verselerdi suikast düzenlemek daha da zor olacaktı. Ardından onun ilk gençliğinde işlediği iddia olunan suçların izi üzerinde temellenen bir medya propagandası yürütüldü: o “sadece bir gangster” idi.

Eğer kitabının bitirilip basılmasına kadar bekleselerdi, ölümüne şüpheyle bakılacak ve kitabı çok satılacaktı.

Ve şayet dedesi gibi meşhur ve etkili olmasına kadar bekleselerdi ellerindeki büyük bir problemle gerileceklerdi.

Bu durumda, anlaşılan, engelleyici önlem almaya karar verdiler. Öldürün onu, o henüz on yıllıkken veya “sorunlu” aşaması geçmişken. Bunu “suçlu geçmişi ile sorunlu genç adam”ı destekler bir şekilde yapın. Alaycıkuş Nakaratı Operasyonu. Bu nakaratı kontrol altındaki bütün medya yayınları yoluyla yayın.

Malcolm Shabazz ‘a  her ne oldu ise, oldukça aleni bir şekilde görülmektedir ki; istihbarat teşkilatı unsurlarından ABD ana akım medyasına  sızanlar,   ölümünden sonra (olayı) bir karakter katli haline getirmek, geleceği parlak bir  aktivist olarak Malcom’un rolünü belirsiz hale sokmak   ve İmparatorluğa uzun vadeli bir  tehdit olarak göstermek yönünde  tasarlanmıştı.

CIA-Mossad bağlantılı Google’da “Malcolm Shabazz” için arama yaparsanız, ilk sonuç CIA propaganda cephesi Huffington Post tarafından yayımlanan bir hikâyedir. Bu hikâye Malcolm’un adını çamura sürüklemek için düzenlenmiş bir karalamadır.

Huffington Post: “Gençliğinde, babaannesinin ölümüne sebep olan bir yangın çıkardı.”

Gerçek: Malcolm Shabazz bir çocuk olarak o yangını inkâr etti; neredeyse bütün sanıkların zorlandığı şekilde, suçunu kabul etmeye zorlandı, özellikle Afrikalı-Amerikalılar dava pazarlığında suçu işlesin ya da işlemesin uzun süreli hapis cezasını önlemek için suçu kabule zorlanırlar.

Huffington Post: “Shabazz hayatı boyunca kanunla sorunlu olmaya devam etti.“

Gerçek: Son mahkumiyeti on yıldan fazla bir zaman evvel,  2002’deydi; Bu karakter katillerinin bulabildiği tek “sorun”,  yasal olarak masum olduğu ve öyle kaldığı anlamına gelen mahkumiyetsiz bir tutuklamaydı. Bir diğer ifadeyle, 2006’da “bir mağaza penceresinde bir delik açma” suçlamasında yasal olarak masum kabul edildi (yedi yıl önce!).

Obama’nın başkanlığının “Siyahken Araba Kullanma”yı (Amerika’da siyah bir sürücü olmanız polis tarafından sorgulanmanız ve aranmanız için yeterli bir sebeptir. Buna Driving While Black denilir. Ç.N.) yasallaştırmadığı Amerika’da pratikte bütün siyah adamlar “kanunla sorunlu”dur. Gerçekte onlar kanunla sorunlu değillerdir. Kanun onlarla sorunludur. Genç, siyah ve erkek olmak masumiyetini ispat edene kadar suçlu olmak anlamına gelir.

New York Times, Huffington Post ve benzer yayınlardaki emperyalist propagandacılar Malcolm Shabazz’ı karalamak için fazla mesai yapıyorlar. Bu, Malcolm Shabazz’ın bir diğer politik suikastın kurbanı olduğuna dolaylı bir delildir.

Malcolm Shabazz’ın gerçek “suç”u, tıpkı meşhur dedesi gibi, direniş cephesine katılması, Siyonizm’e ve ABD imparatorluğuna karşı ayağa kalkması ve hakikati söylemesiydi.                                                  

Dr. Kevin Barret – ”Malcolm X’in torununu CIA mi öldürdü?”

Yazar Hakkında

Dr. Kevin Barret doktora sahibi bir  Arap-İslam uzmanı ve Amerika’nın “Teröre karşı savaş”ını eleştirmesiyle bilinen birisidir.  Dr. Barret birçok kez Fox, CNN, PBS ve diğer televizyon yayınlarına katılmış, New York Times, Christian Science Monitor, Chicago Tribune ve diğer öncü yayınlardaki bir çok hikayeye ve editör yazısına ilham olmuştur. San Francisco, Paris ve Wisconsin’deki üniversitelerde ders vermiştir. Kendisi Müslüman-Hıristiyan- Yahudi İttifakı’nın kurucularındandır. “Gerçek Cihad: 11 Eylül Büyük Yalanına Karşı Epik Karşı Koyuşum” (2007) ve “Teröre Karşı Savaş Sorunu: Obama Seçmenleri İçin El Kitabı” isimli kitapların yazarıdır. www.truthjihad.com isimli bir sitesi vardır.

(Kaynak: medyasafak.com)

*islamivahdet.com Editör Notu:”Şii İslam” kelimesi yazının orjinalinde yer aldığı için çıkarmadık.Bu ifade ile anlatılmak istenen, Malcolm X’in torunu Malcolm Shabazz’ın geçmişini arkasında bırakıp İslam’a yönelişi ve Ehlibeyt Mektebi’ni seçmesidir.Yoksa; ”Şii İslam”,”Sünni İslam” vb. kelimeleri kullanmak doğru değildir.

”Yazının Orjinal İngilizce Metni:”

Dr. Kevin Barret / Press TV – Did CIA kill Malcolm X’s grandson?

I never met Malcolm Shabazz, the outspoken activist whose grandfather, Malcolm X, was the most influential African-American of the 20th century. Now I will never meet him. According to reports, Malcolm Shabazz was recently murdered in Mexico.

I had been hoping to get to know Malcolm Shabazz at last February’s Hollywoodism Conference in Tehran. But the US National Security State had other ideas. While trying to catch his flight to Tehran, Malcolm was arrested by the FBI. No explanation for the arrest was ever provided.

Why did US authorities prevent Malcolm from traveling to Iran?

The arrest was almost certainly politically-motivated. Malcolm Shabazz’s presence at the Hollywoodism Conference would have brought the event invaluable publicity – especially in the black community and among Muslims, anti-Zionists, and anti-imperialists worldwide. And that publicity would have fueled Malcolm’s impending rise to superstar-dissident status.

Make no mistake: Malcolm Shabazz, like his grandfather, posed a serious, “actionable” long-term threat to the powers-that-be.

Malcolm had converted to Shi’a Islam and become a spokesman for the “axis of resistance” – not just anti-Zionist forces in the Middle East, but anti-empire forces around the world. Like his grandfather, he had had some brushes with the law when he was young. And like his grandfather, he was on the road to putting his past behind him and becoming a charismatic spokesman for the world’s dispossessed.

I do not know whether the usual suspects – the “asteroids” who assassinate the enemies of empire on behalf of the CIA, the World Bank, and related entities, according to author John Perkins – killed Malcolm Shabazz. But I am 100% certain that they were thinking about it.

How can I be so sure?
I have been studying these assassinations for many years. My conclusion is that the empire’s assassins profile their potential enemies, and decide which ones present an “actionable threat.”

Charismatic leaders with access to the media are among the most actionable threats. President John F. Kennedy was murdered because he was so charismatic and media-savvy that he was capable of pushing through policies that the guardians of empire deemed unacceptable: Nuclear disarmament, rapprochement with Cuba, détente with Russia, withdrawal from Vietnam, a new deal for the Third World. This story has been beautifully told by James Douglass, one of America’s leading peace activists, in his book JFK and the Unspeakable.

JFK’s brother Robert Kennedy also presented an actionable threat to the powers-that-be. RFK would have been elected president in 1968 had he not been gunned down by CIA assassins. Robert wanted to be president, so he could prosecute his brother’s murderers and continue his brother’s policies. But the “asteroids” – and their bankster masters – had other ideas.

Martin Luther King was also an “actionable threat.” MLK had turned against the Vietnam War and the whole military-industrial complex, even as the FBI was trying to drive him crazy and make him commit suicide. Far from committing suicide, MLK was planning to lead a half-million people to occupy Washington DC and stay there until the war and poverty were both ended. So – as a jury verdict legally established in 1999 – the US Army, FBI, and CIA worked together to murder Dr. King. The full story is in William Pepper’s book Act of State.

Other “actionable threats” in recent history include JFK Jr., who was murdered in 1999 for pursuing the killers of his father and uncle; Senator Paul Wellstone, murdered in 2003 for planning to investigate 9/11 and prevent the US from invading Iraq; and Venezuelan President Hugo Chavez, killed with a cancer weapon for the crime of having enough charisma to almost single-handedly lead Latin America out from under the US empire.

Malcolm Shabazz’s grandfather, Malcolm X, was also an “actionable threat” when the CIA orchestrated his assassination in 1965. Malcolm X was forging an anti-empire alliance consisting of Muslims and other non-Western victims of imperialism, along with poor and middle-class American whites and blacks…the same alliance Dr. King was assembling when he was killed three years later.

And now, Malcolm Shabazz – who was forging an updated version of the same anti-empire alliance – is murdered in Mexico. Coincidence? Maybe.

But look at it from the point of view of his likely murderers. From their perspective, Malcolm Shabazz seemed to be following in his grandfather’s footsteps. If they waited much longer to kill him, and let him establish his growing reputation as a respected activist, it would be a lot harder to stage an assassination and then spread the media propaganda line, based on the ancient history of his alleged teenage misdeeds, that he was “just a thug.”

If they waited until his book was finished and published, killing him would look suspicious…and sell his book.

And if they waited until he got as famous and influential as his grandfather, they might have wound up with a major problem on their hands.

So, apparently, they decided to take pre-emptive action. Kill him while he’s only a decade or so past his “troubled” phase. Do it in a way that reinforces the “troubled young man with a criminal history” Operation Mockingbird mantra. Spread that mantra through all of the controlled-media outlets.

Whatever happened to Malcolm Shabazz, it is abundantly obvious that the intelligence agency assets infiltrating US mainstream media are conducting a scripted posthumous character-assassination designed to obscure Malcolm’s role as an up-and-coming activist and long-term threat to the Empire.

If you search the CIA-Mossad-linked Google for “Malcolm Shabazz,” the first result is a story published by the CIA propaganda front, the Huffington Post. The story is a smear designed to drag Malcolm’s name through the mud.

Huffington Post: “In his youth, he set a fire that caused the death of his grandmother.”

Reality: Malcolm Shabazz denied having set that fire as a child; he was forced to plead guilty in the same way that virtually all defendants, especially African-American ones, are forced to plead guilty in plea bargains to avoid facing long prison terms for crimes they may or may not have committed.

Huffington Post: “Shabazz continued to have trouble with the law throughout his life.”

Reality: His last conviction was in 2002, more than a decade ago; the only “trouble” the character-assassins could find since then was an arrest, with no conviction, meaning he was and remains legally innocent. In other words, he was legally deemed innocent of allegedly “punching a hole in a store window” in 2006 (seven years ago!)

In the USA, where Obama’s presidency has not decriminalized “Driving While Black,” practically all young black men have “trouble with the law.” Actually, it isn’t that they have trouble with the law. It’s that the law has trouble with them. Being young, black, and male means being guilty until proven innocent.

The imperial propagandists at the New York Times, Huffington Post, and similar outlets are working overtime smearing Malcolm Shabazz. This apparently pre-orchestrated smear smells like an intelligence operation. It is strong circumstantial evidence that Malcolm Shabazz was yet another political assassination victim.