Pakistan’da Sünni ve Şii İslami grupların temsilcileri ortak bir basın açıklaması düzenleyerek siyonist rejimi dünyanın en tehlikeli virüsü şeklinde tanımladılar.

Pakistan Filistin Müessesesi tarafından Çarşamba günü Karaçi kentinde düzenlenen basın açıklamasında 15 Mayıs ile 22 Mayıs arası Kudüs’e Özgürlük Haftası ilan edildi.

Filistin Müessesesi yönetim kurulu üyelerinden Allame Bakir Zaidi, siyonist İsrail rejiminin Filistin, Arap ve İslam dünyasının başına bela olmuş dünyanın en ölümcül corana virüsü olduğunu ve Filistinlilerin bu corona viras ile 1848 yılından beri savaştıklarını söyledi.

Allamea Bakir konuşmasında siyonist virüsün son 13 yıldır tamamen Gazze’nin başına çöktüğünü de sözlerine ekledi.

Komitenin diğer bir üyesi Kamer Abbas, Pakistan başbakanı İmran Han’a çağrıda bulunarak, Pakistan’daki siyonist unsurların tamamen temizlenmesi çağrısında bulundu.

Filistin komitesi Pakistan halkına yaptığı çağrı ile, mazlum Filistin halkıyla dayanışma amacıyla Kudüs Günü dolayısıyla halktan evlerin balkonlarından, çatılarından, pencerelerinden Filistin bayrağı asmaları ve sallamalarını istedi.

Filistin Müessesi Başkanı Sabir Ebu Meryem Ramazan’ın son haftasında çok güçlü bir Filistin etkinliği düzenleyeceklerini belirtti.

Not: Pakistan Filistin Müesesesi Kudüs Gönüllüleri ile, Uluslararası Filistin Halkını Destekleyen Sivil Kuruluşlar Birliği (Filistin İttihadiyesi)nin üyesi.

ekrangazetesi