Pakistan başbakanı İmran Han, İran İslam İnkılabı rehberinin Hindistan müslümanlarına yönelik desteğine teşekkür etti.

İmran Han,  dün twitterden yayınladığı mesajında,  İran İslam inkılabı rehberinin  Hindistan’da müslümanlara yönelik zulüm ve katliamın ve aynı şekilde Keşmir halkına yönelik zulmün son bulmasına dair vurgusuna teşekkür ederken, maalesef çok sayıda İslam ülkesinin bu katliamlar karşısında sessiz kaldıklarını bildirdi.

Daha önce de Pakistan cumhurbaşkanı İslam inkılabı rehberine teşekkür etmişti.

İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, mazlum Hindistanlı Müslümanların öldürülmesini kınayarak, Hindistan devletinin radikal Hinduların karşısında durması gerektiğini belirtti.

Ayetullah Hamenei’nin Eserlerini Koruma ve Yayınlama Bürosunun Twitter hesabından yapılan açıklamada, Ayetullah Hamenei, tüm Müslümanların kalplerinin Hindistan’daki öldürmelerden olayı incindiğini belitti.

Ayetullah Hamenei mesajında, ‘’Tüm Müslümanların kalpleri Hindistanlı Müslümanların öldürülmesinden dolayı incinmiştir. Hindistan devleti radikal Hindular ve onları destekleyen partiler karşısında durmalı ve Müslümanları öldürülmesini durdurarak İslam dünyasında inzivaya düşmesinin önüne geçmeli. ‘’ dedi.

parstoday

0
Would love your thoughts, please comment.x