Kemal Kılıçdaroğlu’nu ”şehitler tepesi boş kalacak” sözleri üzerinden eleştiren hükümete yakın Sabah gazetesi yazarları Hilal Kaplan, Melih Altınok ile Akşam gazetesi yazarı Kurtuluş Tayiz ve Cemil Barlas‘ın eski mesajları gündeme geldi.

Suriye’nin İdlib kentinde 34 askerin şehit olması ile birlikte, Türkiye’de de “Şehitler Tepesi” tartışması başladı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, birçok konuşmasında olduğu gibi, şehit haberlerinin ardından da “Şehitler tepesi boş kalmayacak” ifadesini kullandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da “Şehitler tepesi boş kalmayacak diyor. Ben buradan herkese söz veriyorum, Millet İttifakı zamanında şehitler tepesi boş kalacak” ifadeleri ile Erdoğan’a yanıt verdi.

Erdoğan, “Şehitler tepesi boş değildir, boş kalmayacaktır” sözlerini tekrar ederken, Pelikan Grubu da harekete geçti. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu “şehitler tepesi boş kalacak” sözleri üzerinden eleştiren hükümete yakın Sabah gazetesi yazarları Hilal Kaplan, Melih Altınok ile Akşam gazetesi yazarı Kurtuluş Tayiz ve Cemil Barlas’ın eski mesajları gündeme geldi.

Bugün Kılıçdaroğlu’nu “şehitler tepesi boş kalacak” sözü üzerinden eleştiren Hilal Kaplan, daha önce, “TSK, gerçekten Peygamber Ocağı olsaydı arife günü kan döker miydi?” şeklinde mesaj yazmıştı. Terör örgütü PKK’nın şehit ettiği askerlere “şehit” denilmesine karşı çıkan Hilal Kaplan, arka arkaya “Sarı-Kırmızı-Yeşil” şeklinde PKK bayrağına övgü ima eden mesajlar da yazmıştı. “Şehitler tepesi boş kalacak” sözüne karşı çıkan Hilal Kaplan, PKK ve HDP ile yürütülen “Çözüm Süreci”nde şehit cenazelerinin bitmesi yönünde mesajları paylaşmıştı.

Yine Sabah gazetesinin bir başka yazarı Melih Altınok ise, attığı mesajda şehit babasına “dangalak” diye hakaret edip şöyle yazmıştı; “Hakkari’de ölen bir askerin babası kameraların karşısında şov yapıyor: ‘Bu aldığım en güzel babalar günü hediyesi!’ Hediyeymiş, dangalak!”

Yine aynı Melih Altınok, terör örgütü PKK’nın İmralı’daki lideri Abdullah Öcalan için “APO Başkan PKK şampiyon!” mesajı yazmış ve PKK’nın “özerlik” talebine destek vermişti.

Akşam gazetesi ve eski PKK hükümlüsü Kurtuluş Tayiz de “Kürt milli destanı için asker Kandil’e…” şeklinde attığı mesaja yazısını eklemiş ve o yazısında, “Kandil’e harekât Kürt sorununu ve PKK’yı büyütür” diye yazarak, TSK’nın terör örgütü PKK’ya yönelik harekatına karşı çıkmıştı.

AKP’li TV yorumcusu Cemil Barlas da, “mesele kimse artık dağa çıkmak istemiyor şehit olmak da… gerisi kuru kalabalık…”, “oy talebi olan hiç kimse şehit cenazesine katılmamalı..” diye yazmıştı.

Kılıçdaroğlu’nu “şehitler tepesi boş kalacak” sözü sonrasında hedef alanlar, daha önce şehit cenazesi gelmemesi konusunda mesaj yazmanın yanında, hem askeri ve şehitleri hedef alıp yakınlarına hakaret etti hem de terör örgütü PKK’dan övgü ile söz etti.

İşte o mesajların bir bölümü:

Odatv.com

 

0
Would love your thoughts, please comment.x