FETÖ’den hakkında yakalama kararı bulunan Emre Uslu, İran Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani’nin şehadeti üzerine sevinç çığlıkları attı.

Uslu, şöyle konuştu:

“Kudüs Gücü İran devriminden sonra İran’ın rejimini Ortadoğuya yaymak için kurulmuş bir güçtü. 1989’da Humeyni’nin ölümüne kadar bölgede etkin rol oynadı. İran’ın devrim ihraç etmek için kullandığı an enstrümanlardan biriydi. Türkiye’deki İSLAMCILARILARIN da organizatörüydü.

Türkiye’de Selam Tevhid, Hizbullah gibi örgütlere destek verdi bazılarını kudurdu bazılarına İran’da eğitim vererek destekledi en büyük eylemleri Uğur Mumcu’nun öldürülmesi eylemiydi.

Türkiye’de özellikle Hizbullah ile ilişkisinin üzerinden MİT’e sızdı. 2000’li yıllarda MİT içinde İrancı olarak bilinen kişilere operasyon yapılmış bunlar kurumdan uzaklaştırılmıştı. AKP’nin iktidara gelmesiyle birlikte Kudüs Gücü siyaset üzerinden operasyon yaptı.

AKP’in içindeki adamları kullanıp Reza Zarrab’ın aktör olarak ortaya çıktığı büyük yolsuzluk operasyonuna hedef olan örgütün bir ayağı Kasım Süleymani’nin liderliğindeki Kudüs Gücü’ne çıkıyordu.

Reza Zarrab’ın ekonomik örgütüne paraleli siyasi örgüt vardı SELAM TEVHİT örgütü. Bu örgütün bir ucu MİT’e bir ucu AKP’ye ulaşan yaygın bir örgüt. Uğur Mumcu’nun öldürülmesinden sonra Mumcu’yu DERİN DEVLET öldürdü denilmesinin nedeni Selam Tevhid’in TR’deki derin bağlantısıydı.

Türkiye’de Selam Tevhid’i Lübnan’da Hizbullah’ı, Irak’da Haşdi Şabi’yi Filistin’de Hamas’ı destekleyen İran operasyonlarının arkasındaki güç Kudüs Gücüydü.

Hakan Fidan’ın başkanlığında yeniden yapılandırılan MİT’in Cihatçi teröristler ve Libya’daki operasyonları Kudüs Gücü’nün operasyonlarından kopyalanmış modellemeydi. Yani sizin anlayacağınız ABD İran’ın Hakan Fidan’ını vurdu diyeyim siz olayın büyüklüğünü anlayın.”

İslami Analiz

0
Would love your thoughts, please comment.x