Ensarullah lideri Seyyid Abdülmelik el-Husi, Suudi Arabistan’ın ekonomik ve hayati tesislerine düzenlenen füze ve İHA saldırılarına işaretle şunları söyledi: Bu saldırılar, Suudi koalisyon tarafından geniş bir şekilde düzenlenen, askeri, siyasi, medyatik ve ekonomik saldırılara cevap mahiyetinde yapılmaktadır.

Seyyid Abdülmelik el-Husi, Yemen halkının düşman karşısındaki direnişine devam edeceğini yineledi.Ensarullah lideri, Yemen halkının kerametli barış peşinde olduğunu ve düşman karşısında asla teslim olmayacaklarını belirtti.El-Husi sözlerine şöyle devam etti: Suudi koalisyonu ve BAE tüm gücünü el-Hudeyde limanını ele geçirmek için kullanıyor; böylece onu işgal ederek Yemen halkının kuşatmasını daha fazla artırmak istiyor. Yemen halkı tağutun onlara hükümet etmesine asla izin vermeyecektir veya Suudi ve BAE’lilerin onları köleleştirmesine de izin vermeyecektir.

El-Husi, Yemen’deki ekonomik kriz ve bu ülke Riyalinin değerinin azalmasının nedeni hususunda ise Amerikan, Suudi ve BAE’nin ülkesinin servetlerine musallat olduğunu söyledi.

Seyyid Abdülmelik el-Husi sözlerine şöyle devam etti: Amerika’nın Yemen’deki büyükelçisi 2016 yılında Kuveyt’te düzenlenen Yemenli-Yemenli görüşmelerinde, Yemen Riyalinin değerinin onun üzerindeki mürekkepten daha değersiz olması için elinden geleni yapacağı hususunda tehditler savurmuştu.

Ensarullah lideri mütecavizler ile süren çatışmalar hakkında ise şunları söyledi: BAE cephelerin arkasındadır ve Amerikalılar onlardan daha uzak bir mevzide konuşlanmışlardır; ancak Yemenli işbirlikçi uşaklar cephelerin ön saflarına gönderilmektedir.

Seyyid Abdülmelik el-Husi, Yemen halk komitelerinin Suudi Arabistan ve BAE’nin ekonomik ve hayati tesislerine düzenlediği füze ve İHA saldırıları hususunda ise şunları söyledi: : Bu saldırılar, Suudi koalisyon tarafından geniş bir şekilde düzenlenen, askeri, siyasi, medyatik ve ekonomik saldırılara cevap mahiyetinde yapılmaktadır.

Yemen Ensarullah Hareketi lideri, Yemen halkının din, keramet ve hüviyetinin teslim olmalarına izin vermediğini söyleyerek eğer Suudi-BAE’li düşman saldırılarına son verip işgalden vazgeçerse Ensarullah şerefli barışa hazırdır.

Suud-BAE’li koalisyon Yemen’in limanlarını ve güney sahillerini işgal etmiş durumdalar ve el-Hudeyde limanını da işgal etmeye çalışmaktadırlar.

Seyyid Abdülmelik el-Husi, konuşmasının sonunda Yemen halkına hitaben bu ülkenin halkından ülkelerinin ekonomisini yok eden ve evlatlarını öldüren işgalcilere karşı kıyam etmelerini istedi.

ABNA24.COM

0
Would love your thoughts, please comment.x