Halka hitap eden Suudi Arabistan Kralı Abdullah, Gazze’de İsrail’e karşı direnen Hamas’ı terör örgütü ilan etti.

İsrail’i ağzına almadan Gazze’de insanlık suçu işlendiğini söyleyen Abdullah, Suudi Arabistan Gazze’deki katliamların durması için girişimlerde bulunuyormuşcasına dünyanın sessiz kalmasını kınadı

Suudi Arabistan Kralı Abdullah bugün uzun bir aradan sonra halka hitap etti. El-Arabiya kanalından canlı yayınlanan açıklamasında Abdullah, Gazze katliamını değerlendiren Kral, ‘Gazze’de insanlık suçu işleniyor’ diyerek dünyanın sessizliğini kınadı.

Suudi Arabistan Kralı Abdullah, halka hitap etti.

Dünyanın sessizliğini eleştirdi

Gazze katliamına ilişkin açıklama yapan Kral Abdullah’ın açıklamaları Suudi Arabistan’ın devlet kanalı el-Arabiya kanalından canlı yayınlandı. Dünyanın bu katliam karşısında sessiz kalmasını eleştiren Kral Abdullah, ‘Gazze’de insanlık suçu işleniyor’ dedi.

Kral Abdullah’ın kısa açıklamasında özellikle altını çizdiği cümleler ise dikkat çekti. ‘Teröristlerin ve terör örgütlerinin yaptığı İslam ile bağdaşmaz’ cümlesinde ‘terörist’ olduğunu iddia ettiği örgütün, Gazze halkını savunan direniş hareketi Hamas olduğu tahmin ediliyor. Kral Abdullah’ın Gazze’ye katliamına karşı dünyayı suçladığı açıklamada, bin 500’den fazla Filistinliyi öldüren İsrail devletinin adını ağzına almaması da dikkat çeken detaylar arasında.