Türkiye’nin kutsal Meşhed kentindeki başkonsolosu, İran ve Türkiye arasındaki derin dostluk bağlarının, darbe döneminde kendini gösterdiğini bildirerek iki ülke arasındaki samimi ilişkilerin korunması zaruretini hatırlattı.

İRİB haber ajansının bildirdiğine göre dün Meşhed kentinde düzenlenen bir panelde konuşan Türkiye’nin kutsal Meşhed kentindeki başkonsolosu, son darbenin Türkiye ordusu içine odaklanan bir grup asker tarafından gerçekleştiğini belirtti.

İran’ın son askeri darbe karşısındaki tutumundan dolayı teşekkürlerini dile getiren Türkiye’nin kutsal Meşhed kentindeki başkonsolosu Muhammed Doğan, Amerika ve Avrupa ülkelerinin yaptırımlar yoluyla İran’a baskı yapmak istedikleri günlerde Türkiye’nin İran’ın yanında yer aldığını ve şimdi de Türkiye’nin bu karma ortamında İran’ın bir dost olarak Türkiye’nin yanında yer aldığını söyledi.

İranlıların Türkiye seferlerinin bir süreliğine yasaklandığını da hatırlatan Türkiye’nin kutsal Meşhed kentindeki başkonsolosu, artık bu yasakların kaldırıldığını ve İranlıların eskiden olduğu gibi rahatlıkla Türkiye’ye gidip gelebildiklerini ve hiç bir sakıncanın olmadığını söyledi.

parstoday

0
Would love your thoughts, please comment.x