FETÖ elebaşı Amerikancı vaiz Fethullah Gülen’in, 2012 yılında cezaevinde yatan Cübbeli Ahmet’i hıçkırıklarla ağlatan hediyeleri…

Fethullah Gülen, gönderdiği kitaplarının ilk sayfalarına el yazısıyla notlar yazıp imzasını da atmıştı. Gülen, yazdığı notlarda Cübbeli Ahmet’ten, “Mübarek ve mümtaz hocamız Ahmet Efendi Hazretleri” gibi övgü dolu sözler kullanmıştı.

YUSUF PEYGAMBER BENZETMESİ

Cübbeli Ahmet’in ceza evine girişini Yusuf Peygamber’in zindana atılmasına benzeten Gülen, en yakın zamanda serbest kalmasını ve ‘halkı uyandırma ve doğru yola çevirme’ hizmetine dönmesi için de dua ediyor.

‘CEMAAT İFTİRALARA İNANMADI’

Metris Cezaevi’nde yatan Cübbeli Ahmet, kendisine getirilen hediyenin ardından yaşadığı mutluluğu ise bir yazı yazarak anlatmıştı:

“Rüyamda muhterem Hocaefendi Hazretleri’nin bana dua ettiğini görmüştüm. Ben size içeri girdiğim günden beri muhterem Fethullah Hocaefendi’nin nezih cemaatinin bana atılan iftiralardan beri olduğunu bildirmiştim. İşte 5 Eylül Çarşamba günü Muhterem Hoca’mızın hediye gönderdiği iki eserinin üzerine hatt-ı destiyle kaydetmiş bulunduğu şu iki ithaf yazısı bunun en bariz şahidi olmuştur.”

‘ÇOK DUYGULANDIM,HIÇKIRIKLARLA AĞLADIM’

Cübbeli Ahmet, hediyeleri getiren Gülen’in “talebesi”yle cezaevinde yaptığı sohbete ilişkin ise şunları yazmıştı:

“Talebesi, sohbet sırasında Hocaefendi’nin benimle ilgili haberleri izlerken gözyaşlarını tutamadığını ve ‘Bunca yıl dinimize hizmet etmiş, müşarun bilbenan (parmakla gösterilen) bir Hocaefendi’nin şahsında tekrar İslam’a darbe indirilmek isteniyor. Bu iftiraları asla kabul etmem ve inanmam, kurtuluşu için dua ediyorum’ dediğini nakletti. Bu fakir kardeşiniz muhterem Hocamızın tazim ifade eden medhiyelerine asla layık biri değilim. Okuyunca çok mahcup oldum, ama “Fazilet ehlini ancak fazilet ehli tanır”kaidesince değerli Hocamız kendisine münasip bir üslup kullanmıştır. Hizmet ettiğim camianın bazı hocaları kıskançlık yüzünden bana bu zulmü reva görürken muhterem Hocaefendi’nin bana şefkatle yaklaşması beni çok duygulandırmış ve şu yazıyı yazarken hıçkırıklara boğmuştur.”

‘BAĞIŞLAMANIZ DİLEĞİYLE’

“Sizin geniş ilminize göre olmasa da kutsal üzüntünüzü hafifletir ümidiyle sunuyorum. Cüret ve cesaret sayarsanız bağışlamanızı dileyerek.”

‘YUSUF PEYGAMBER GİBİ’

“Her zaman Sünnî duygu ve düşüncenin sesi soluğu olmasını bilmiş, aydınlık ruh, Yusuf Peygamber yolunda (zindana giren), Yusuf Peygamber gibi çilesini çeken, İslam’a sadakat ve sabır abidesi, kutlu ve seçkin Ahmet Efendi Hazretleri’nin en yakın zamanda mübarek irşad (halkı uyandırma ve doğru yola çağırma) vazifesine dönmesini Allah’tan dilerim.”

NOT: Fethullah Gülen,Osmanlıca olarak kitaplarının ilk sayfa köşelerine bu notları yazmış. Zor anlaşılan yazı dilini sade bir Türkçe’ye çevrilmiş hali aşağıda belirtilmiştir.

 

islamivahdet.com