31 Mayıs 2010 tarihinde gasıp israil, Gazze’ye yardım götürmek amacıyla yola çıkan Mavi Marmara gemisine asker çıkarıyor ve gemide bulunan Türkiyeli gönüllülerin 9 tanesini (sayı daha sonra 10 oldu) şehid ediyor.Haber İstanbul’da duyulur duyulmaz hassasiyeti olan büyük bir kalabalık israil konsolosluğunu sarıyor.

Şehid haberleri geldikçe kalabalık, konsolosluğu basmak için alevleniyor ve Nureddin Şirin, halkı şehadet pahasına olsa bile konsolosluğa girmeye çağırıyor. Fakat o da ne ! O sırada Nureddin Şirin’in yanından bulunan HakSöz(!) yazarı Hamza Türkmen bunu duyunca rahatsız oluyor ve Nureddin Şirin’i dürtüp elinden mikrofonu almaya çalışıyor. Kalabalık tam hedefine ulaşacağı sırada Hamza Türkmen kendinden bekleneni yapıyor ve halkı sükunet ve duaya, Kur’an okumaya çağırıyor.

Kur’an sesi ile Nureddin Şirin’in çağrısını söndüren bu adamın amacı neydi? Şehid haberleriyle alevlenen halk konsolosluğa girecekken Hamza Türkmen neden buna engel oldu? Ve neden halkı susturmak için Kur’an’ı kullandı?

https://www.youtube.com/watch?v=l7FstuKQikY

islamivahdet.com

0
Would love your thoughts, please comment.x