Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Suudi Arabistan’ın, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın kaybolması sebebiyle uluslararası bir boykotla karşı karşıya olduğunu ifade ederek, Yemen’deki savaş tezgahının çöküntüsünün başladığına işaret etti.

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, Suudi Arabistan’ın, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi sebebiyle uluslararası bir boykotla karşı karşıya olduğunu ifade ederek, Yemen’deki savaş tezgahının çöküşünün başladığına işaret etti.

Cuma günü yaptığı konuşmada Nasrallah, “Olay büyüyor. Amerika Başkanı Donald Trump’ın yönetimi büyük bir şekilde sıkışmış durumda. Suudi yöneticiler çok zor bir durumda.” dedi.

Nasrallah, “Burada uluslararası bir kriz ve Suudi Arabistan’a yöneltilmiş bir boykot türü var.” diyerek Suudi liderlerine şu sözleri yöneltti: “Yemen’e karşı savaşınızın uluslararası tezgahı Kaşıkçı davasından sonra çökmeye başladı.”

Nasrallah sözlerine şöyle devam etti: “Bugün, Yemen’deki savaşı durdurmak için cesurca bir tavır alma zamanı… Yemenlilerin siyasi çözüme doğru harekete geçmelerine izin vermelisiniz.”

Ayrıca Nasrallah şu ifadeleri de vurguladı: “Suudilerin, Hizbullah’ın Kaşıkçı olayına karıştığı yönündeki suçlaması gerçekten gülünç bir durum.”

islamianaliz

0
Would love your thoughts, please comment.x