Uluslararası İslami Vahdet konferansında konuşan İslam İnkılabı Rehberi, peygamberin kutlu doğumuna işaret ederek “Doğumuyla karanlıkları aydınlatan bu yüce şahsiyetin izini sürerek kurtuluşa erebiliriz” dedi.

Bugün dünyanın kendisini süper güç olarak gören devletlerin zulüm ve katliamları ile cahiliye döneminde ki gibi karanlıkta olduğunu vurgulayan Ayetullah Hamenei; “Sadece Müslümanlar değil tüm dünya halkları bu karanlıktan etkilenmektedir. Elbette bu zalim düzene karşı Allah’a ve İslam’a bağlı güçler direniş göstermektedir. Bugün bölgede İslami uyanış milletler üzerinde varlığını sürdürmekte. Amerika ve müttefiklerinin bölgede var oluş sebepleri bu İslami uyanışı yok etmek içindir” ifadelerini kullandı.

“İslam’ın hakim olduğu her yerde emperyalistler İslami uyanıştan darbe almışlardır ve bugünde bu güçler direnişin tokadını yiyeceklerdir” diyen İslam İnkılabı Rehberi, tüm İslam ülkelerine ve liderlerine seslenerek; “Benim size nasihatin şudur. Amerika’nın ve tağutların velayetini bırakın ve İslam’ın velayetine girin. Bugün bazı ülkeler Allah’a değil Amerika’ya itaat etmekte” şeklinde konuştu.

Konuşmalarının bir bölümünde Suudi Arabistan’a işaret eden Ayetullah Hamanei; “Suudi’ler kendi değerlerine ihanet etmekten rahatsız değillerse de bu ihanetleri Arabistan halkını ve tüm Müslümanları etkilemekte. Neden İslam ülkelerinin liderleri Filistin’de ve Yemen’de Amerika’nın Müslümanlara yönelik cinayetlerine ortak olurlar? Şundan emin olun ki Yemen’de ve Filistin’de Zafer direnen Müslümanların olacaktır ve Amerika ile birlikte müttefikleri kesinlikle kaybedeceklerdir” dedi.

İslam İnkılabı Rehberi, Amerika ve İsrail’in bölgedeki gücünün 10 yıl öncesine göre büyük ölçüde azaldığının altını çizerek;” Amerika ve Siyonist İsrail rejimi İran milletini tehdit etme hakkına sahip değil. Onların tüm tehditleri şimdiye kadar yenilgiye uğradı, bundan sonrada yenilgiye uğratacak” dedi.

Amerika’nın İran’a karşı tehdit ve yaptırım politikalarının yenilgiye uğradığını söyleyen Ayetullah Hamanei; “İran milleti direniş sayesinde ve Allah’a karşı sahip olduğu iman gücü ile tim bu komplolar karşısında bir dağ misali durdu” şeklinde konuştu.

tasnimnews

0
Would love your thoughts, please comment.x