Hicri şemsi 8 Şehriver 1360 ( miladi 30 Ağustos 1981) dönemin cumhurbaşkanı Muhammed Ali Recai ve başbakanı Muhammed Cevad Bahoner ile birlikte bazı bakanların başbakanlık ofisinde münafıklar terör örgütü tarafından gerçekleşen patlamada mazlumca şehit oldukları gündür.

İslam inkılabının 1979’da zafere ulaşması ardından, aralarında bir çok hükümet yetkilisinin de bulunan en az 17 bin vatandaş, münafıklar ve diğer terör örgütleri tarafından suikasta kurban gittiler.

Münafıklar terör örgütü üyeleri İran’da terör eylemlerine başladıktan sonra önce Paris’e ve sonra da Irak’a kaçtılar.

1991-92 yıllarında diktatör Saddam Hüseyin münafıklar terör örgütünü Iraklı Kürtleri bastırmak için kullandı ve onların işbirliği ile Iraklı kürtlerden binlerce kadın ve çocuğu katliam etti.

Amerika’nın Irak’ı işgal etmesi ardından münafıklar terör örgütü Amerika’nın desteğinde bir süre Liberty üssünde konuşlandı ve ardından Amerika ve İngiltere’nin lobicilik faaliyetleri ve çeşitli vaatlerle, özgürce faaliyet yapmaları için Arnavutluk’a yerleşti.

rasthaber

“Eğer bir gün benim makam sevdâsına daldığımı ve dünya nimetlerine tamah ettiğimi görür de bana nasihat etmek isterseniz, saatlerce konuşmanıza gerek yoktur. Bana sadece şunu hatırlatın: ‘Ben Qazvîn’de, tarlasında çalışan gariban çiftçi Abdussamed Recaî’nin oğluyum.’ Bana sadece bunu hatırlatın yeter. Eğer bana bunu hatırlatırsanız, o an sahip olduğum tüm makam ve mevkileri, elimde ne varsa herşeyi aynı dakika içinde terkederim.”

Muhammed Ali Recaî (rh. a.)

“Allâh’ı tanımak, yalnızca biraz fıtratın sesine kulak vermeyi ve tefekkürde bulunmayı gerektirir. Bizleri bu sahada en güzel şekilde düşündüren ve bizlere doğru fikir veren şey; Yaratıcı’nın, Peygamber’i (saa) vasıtasıyla gönderdiği ve kendisini tanıtan kitabı Kûr’ân’dır. Başka hiçbir şey Allâh’ı Kûr’ân gibi doğru bir şekilde izah edememiş, tanıtamamıştır.”

Ayetullâh Dr. Muhammed Cevad Bahoner (rh. a.)

0
Would love your thoughts, please comment.x