İslam Devrimi Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Müsteşarı Abdülfettah Ahvaziyan, 25 Kasım’da İran Hamedan TV’de yayımlanan konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. İlgili bölümün çevirisini sunuyoruz:

“Hacı Kasım Süleymani’nin şehadetinden sonra Hamas’tan arkadaşlar bize bir video gösterdiler. Bunu izledim. Hamaslıların kendi anlatımına göre Hacı Kasım Gazze’ye gidiyor ve onlara ‘Neden duruyorsunuz?’ diye soruyor. Ardından da tünel kazmalarını istiyor. Böylece Gazze sınırlarını aşan yüzlerce tünel kazıyorlar.

Filistinliler üç yıl içinde, kazma ve çapalarla yaklaşık 800 km uzunluğunda yüzlerce tünel kazdılar. Bunlar öyle içinden sadece farelerin geçeceği türden tüneller değil. Bu tüneller arabaların, mühimmat yüklü katırların ve motosikletlerin geçişine izin veriyor. 700 kilometre, kazma ve çapadan başka bir şey kullanmadan…

Hamas 7 Ekim Operasyonu’nda 60 Amerikalı askeri danışman öldürdü. İnsanlar bazı kadınların esir edilmesine bakıp üzülüyorlar. Oysa bunların bir bölümü yüksek rütbeli komutandı. Hamas, Netanyahu’nun subay bir yeğenini esir aldı.”

Çeviri: Medya Şafak

0
Would love your thoughts, please comment.x