İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Musevi, ordunun İran İslam Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı, toprak bütünlüğü ve nizamının muhafızı olduğunu ve düşmanlar için Allah’ın gazap ateşinin kahharı olduğunu belirtti.

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Genel Komutanı Tümgeneral Seyyid Abdurrahim Musevi, askeri mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada; İslam İnkılabı Rehberi’ne merasime katıldığı için teşekkürlerini bildirerek, bugün bu meydanın İslam İnkılabı filizlerinin öğrenci ve mezun kisvesinde filizlenmesine tanıklık ettiklerini, bu gençlerin maneviyat ve basiretinin İnkılab’ın dostlarına güven ve İslam ve İran’ın gaddar düşmanlarına korku verdiğini kaydetti.

Komutan Musevi sözlerinin devamında; Hizbullah ordusunun büyük ailesinin en genç üyelerinin bugün İran kara, deniz ve semasını koruyanların temsilcileri olarak, Başkomutanın emir ve tedbirlerini yerine getirmek için sabırsızlandıklarını ifade etti.

Tümgeneral Musevi ayrıca, büyük İran milletinin ön cephesinde diğer silahlı güçlerle birlik ve beraberlik içinde İslam İnkılabı Rehberi’nin emriyle dik durduklarını ve bir kez düşmanı Allah’ın yardımıyla çıkmaza sürükleyip, hayal kırıklığına uğratacaklarını söyledi.

Tümgeneral Musevi, ordunun İran İslam Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı, toprak bütünlüğü ve nizamının muhafızı olduğunu ve düşmanlar için Allah’ın gazap ateşinin kahharı olduğunu belirtti.

Ordu Genel Komutanı sözlerinin son kısmında, Başkomutanın beyanatına işaretle, “savaş yanlısı değiliz, hiçbir savaşı başlatan taraf da olmamışızdır, ülküleri savunma ve düşmanların başını ezmek için hazırız.” ifadelerini kullandı.

Tesnim Haber Ajansı

0
Would love your thoughts, please comment.x