Dönemin Başbakanı Erdoğan; 2007 yılında FETÖ’nün kanalı Samanyolu Tv’de bir soru üzerine, eski Başbakan Necmettin Erbakan’ın kendisine yönelik eleştirilerine üzüldüğünü söyledi.

18 yaşından itibaren Erbakan’ın yanında emek verdiğini ve 31 yaşında İstanbul İl Başkanı olduğunu hatırlatan Erdoğan, şöyle konuştu: “Tek üzüntüm şudur: O konuşmalarında o denli hakaretler var ki, bütün bu hakaretler karşısında 80 yaşını devirmiş olan Sayın Erbakan’a ben bunları yakıştırmadığım için cevap vermiyorum, vermeyeceğim de. Onun içindir ki aldığım eğitim, aldığım terbiye bana böyle bir cevabı vermeme mani. Veremem, vermeyeceğim de. O’na da yine aynı şekilde milletim gereken cevabı zaten verdi, 22 Temmuz’da da verecek.

“Sen bir taraftan sandalyeyle dolaşacaksın, bir taraftan çeşitli hastane raporları, şunlar, bunlar, filan, falan çıkarıp göndereceksin, ondan sonra da bu siyasi mücadelenin içerisinde bir şeyler toplayabilir miyim, bir prim yapabilir miyim, bunun gayreti içerisine gireceksin.”

Bırakın da artık yetiştirdiğin gençler var. Bunlar yapsın. Hakikaten o şahsına, yaşına, ismine yakıştıramadığım bütün hakaretlere asla ben o şekilde cevap vermeyeceğim. Takdiri ben milletimin ferasetine bırakıyorum. Yıllarca beraber yürüdüğüm o hareketin içerisinde kalmış olan arkadaşlarıma, kardeşlerime bırakıyorum ve diyorum ki 22 Temmuz da bunun en güzel cevabı, en hayırlı cevabı olacak. Takdir milletimindir.”

Kanal: Samanyolu TV

Sunucu: Hidayet Karaca (STV müdürü ve FETÖ tutuklusu)

Tarih: 2007

Konu: Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN

islamivahdet.com